ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
16/4/2021 - יום שישי ד' באייר 5781
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » שר הבריאות מר יעקב ליצמן בכנס מקצועי של מד"א - תמונות

שר הבריאות מר יעקב ליצמן בכנס מקצועי של מד"א - תמונות

בכנס מד״א בנושאי החייאה ורפואת חירום, שהתקיים במלון הילטון בתל אביב, פנה שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן לנוכחים ואמר: "אנחנו עדים יום יום איך אנשי מד"א מקריבים את עצמם כדי להציל אנשים".

השר אף התבדח על מצב הקואליציה וביקש מהרופאים והפרמדיקים בקהל: ״אולי תוכלו להקדיש מושב מיוחד על איך עושים החייאה לקואליציה״.

בהמשך דבריו התייחס השר לסל הבריאות והודיע שבכוונתו להכניס לתוך השב״ן (שירותי בריאות נוספים בתשלום של קופות החולים) את התרופות המצילות חיים ללא כל תשלום עבור כל מי שנמצא מתחת לקו העוני. ״העניים יקבלו תרופות מצילות חיים ללא תשלום. העשירים כבר יסתדרו לבד״.

בהמשך דבריו, השר ליצמן תקף את יו״ר ההסתדרות הרפואית ד״ר ליאוניד אידלמן. ״הוא צריך לעסוק בנושאי רווחת הרופאים ולא לעסוק בפוליטיקה״, אמר ליצמן.

השר התייחס לדברים שהשמיע ד"ר אידלמן לפני מספר שבועות בנושא מתן עדיפות לטיפול בפצועי פיגועים. ״זה נושא של הצלת חיים שנמצא בשיקול דעת מקצועי בלבד של צוותי מד״א ואסור לו להתערב בדברים לא לו״, אמר ליצמן.

שר הבריאות הוסיף כי אין כל שחר לשמועות על סגירת קופת חולים מסוימת: "יש ארבע קופות חולים ויישארו ארבע קופות חולים גם בהמשך. התחרות מטיבה עם המבוטחים וכך יהיה גם בעתיד".

השר ליצמן הקדיש חלק גדול מדבריו לפעילות עובדי ומתנדבי מד"א. הוא סיפר באריכות על מקרה לו היה עד, שבו פאראמדיק מד"א עמל במשך זמן ממושך להציל את חייו של פצוע מאחד מפיגועי הדקירה בירושלים. "הפאראמדיק של מד"א רכן על האלונקה וביצע פעולות החייאה בפצוע בניסיון להציל את חייו בנחישות ובמסירות מדהימה. אחרי שהוא הבין שהפצוע נפטר, הוא עמד בפינת החדר ובכה. זו מסירות אין קץ. כך פועלים אנשי מד"א ואלו הערכים שלהם".

השר פנה למנכ"ל מד"א, אלי בין, ואמר: "אני מקנא בך. אתם מצילים אנשים וזה דבר מדהים. אלי בין מצעיד את מד״א להישגים מרשימים וחסרי תקדים ברמה בינלאומית. אני שמח שזכיתי להיות שותף למפעל הזה״.

מנכ"ל מד"א הודה לשר ואמר: "החשיבות והמעורבות שלך בנושאי טרום רפואת חירום ראוי להערכה רבה. לא היה עד כה שר בריאות שפועל כמוך למען הצלת חיים ולמען מגן דוד אדום". אלי בין הדגיש את חשיבות הכנס המקצועי בנושאי החייאה ורפואת חירום וסיפר על אלפי אזרחים שקיבלו הדרכה מהמוקדנים של מד"א במקרי חירום ובזכות הדרכה טלפונית זו הצליחו להציל חיים. אלי בין אמר שבקרוב ייכנסו לכל הניידות טיפול נמרץ של מד"א מעסי לב אוטומטיים שמשפרים משמעותית את סיכויי ההישרדות של החולה.

פרופ' פנחס הלפרין יו"ר ועדת הרפואה של מד"א דיבר על התרומות האדירות שחלו בשנים האחרונות בתחומי ההחייאה ורפואת החירום ואמר: "אם פעם הכנסנו מחט עם אדרנלין ללב, היום עשינו קפיצת מדרגה עצומה והכנסנו חידושים טכנולוגיים מצילי חיים".

בכנס הוצגו חלק מהאמצעים הטכנולוגיים החדשים והמתקדמים ביותר בעולם. החידוש המשמעותי ביותר הוא שילוב של צילומי וידאו במהלך קבלת שיחת חירום במוקד הארצי. בשעה שמגיעה שיחת חירום למערכת, אפליקציה מיוחדת יודעת לשדר תמונות וידאו מהשטח. בכך ניתן לצפות מהמוקד במה שמתרחש בשטח ומהו בדיוק מצבו של הפצוע ואף להדריך את הצוותים במידת הצורך. "המטרה העיקרית של כל השיפורים הטכנולוגיים האלה היא הגברת סיכוי ההצלה וההישרדות של הפצועים. אנחנו שואפים כל העת לקצר עד כמה שניתן את זמני התגובה ולהציל כמה שיותר חיים", אמר ד"ר אלי יפה ראש אגף הד"ס.

צילום: דוברות מד"א  29/12/2015
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » שר הבריאות מר יעקב ליצמן בכנס מקצועי של מד"א - תמונות