ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
6/6/2020 - שבת י"ד בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » סגן שר הביטחון העניק דרגת סגן לסגן משנה (במיל') אביב - צפו

סגן שר הביטחון העניק דרגת סגן לסגן משנה (במיל') אביב - צפו

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן העניק דרגת סגן לסג"מ (במיל') אביב מגדוד לביא בחטיבת כפיר, שירה במחבל במהלך אירוע מבצעי בשומרון לפני כשנתיים, ובחודש אוקטובר האחרון קיבל את המסמך שקבע שפעל כשורה והסיר כל חשד לביצוע עבירה פלילית.

את הדרגה העניקו לסג"מ (במיל') אביב, סגן השר בן דהן ואביב של הקצין אשר מורג. בטקס נכחו גם עורך דינו של הקצין- אייל פלטק, שני מהחיילים שפיקד עליהם בתקרית, אמו, אחיו וסבתו.

סגן השר הרב אלי בן דהן אמר לאביב: "כסגן שר וכקצין בצה"ל, אני מודה לך על פעילותך האמיצה באירוע המבצעי. חובתנו היא לא רק לתחקר את הפעילות המבצעית של חיילי ומפקדי צה"ל וללמוד להשתפר לעתיד, אלא גם לגבות אותם ככל שנידרש לכך. אביב, אני אדאג לגבות כל מפקד בצה"ל שפעל כשורה. בעידן שבו יש ריבוי של גורמים המכפישים צה"ל ואת חייליו, על אף שצה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם, מוטלת עלינו החובה לומר בקול ברור שאתם הגיבורים שלנו, שלא ניתן לארגונים דוגמת שוברים שתיקה, בצלם ואחרים להוציא את דיבתכם בארץ ובחו"ל, אנחנו מאחוריכם. אני מודה לך על שירותך למדינת ישראל, אני מודה לך על שהצלת את חיי חייליך ומצר על כך שנגרמה לך עוגמת נפש. אני מאחל לך רק הצלחה מכאן ואילך."

סגן אביב אמר הודה לסגן השר בן דהן: "בראש ובראשונה אני רוצה להודות לסגן שר הביטחון שנתן לי את הכבוד לקבל ממנו את הדרגות במעמד הזה. את הדרגות האלו הייתי צריך לקבל כבר לפני שנתיים, ולאחר מכן להמשיך לתפקיד סמ״פ לאחר תפקידי כמ״מ. במהלך פעילות מבצעית בכפר דורא, יריתי במחבל שסיכן את הכוח שלי והרגתי אותו. לאחר האירוע החלו חקירות מצ״ח שנמשכו כמעט שנתיים, ולאחר מכן חיכיתי להחלטת הפרקליטות הצבאית בנוגע למקרה. בעקבות החקירה במצ״ח דרגתי עוכבה, וכך גם האפשרות שלי להתקדם לתפקיד סמ״פ שכל כך רציתי. כשראיתי ששום דבר לא מתקדם, החלטתי לפרוש מתפקידי בצה״ל. למרות כל עינוי הדין הזה, ולמרות שנאלצתי לפרוש מצה״ל, אני לא מתחרט לרגע על הדרך בה פעלתי. אני לא רוצה להעלות על דעתי מה היה קורה אילו לא הייתי פועל כך. אני מוכן לשלם את המחיר של עינוי הדין, עיכוב הדרגה, והפרישה מצה״ל כדי להגן על החיילים שלי ולמנוע פגיעה בהם. אני חושב שלמרות הכל עשיתי את הדבר הנכון והמצופה ממני כמפקד. אני מאחל לכל חיילי ומפקדי צה״ל להתמודד עם סיטואציות מבצעיות ללא חשש, להגן על חייהם, חיי חייליהם וחיי האזרחים כשידרשו לכך."

עו"ד אייל פלטק אמר: "אני מודה לסגן השר על דבריו החמים ועל כך שהעניק לאביב את דרגת הסגן שהגיעה לו. לדור המפקדים הנוכחי של צה"ל אני רוצה לומר שהקצין אביב פעל ברוח צה"ל, עליכם לעשות הכל כדי להגן על חיי החיילים שלכם גם במחיר סיכון אישי ובידיעת ההשלכות למעשיכם. אני מקווה שיהיו פחות מקרים מסוג זה בעתיד."

נזכיר כי ב-2 ביולי 2013, בשעות הקטנות של הלילה, נכנס כוח צה"לי לכפר דורא לפעילות מבצעית. סגן משנה אביב נאלץ לירות במחבל לאחר שזה התקרב לרכב צה"לי, עקר את מראות הרכב, תלה דגל אויב על הרכב הצה"לי וניסה לפתוח את דלת הרכב על מנת לבצע פיגוע בחיילים בתוך הרכב. סגן משנה אביב היה קצין מצטיין ומועמד לקורס מ"פ בהמשך דרכו, מצא עצמו במשך שנה שלמה תחת חקירות מצ"ח, הוקפא מכל תפקידי פיקוד, דרגתו הוקפאה, והוא ביקש לסיים את שירותו הצבאי בקבע. באוקטובר 2014 הסתיימה חקירת מצ"ח וכל החומר הועבר לפרקליטות הצבאית לבדיקה והחלטה האם להגיש כתב אישום. במשך כשנה נבדק החומר על ידי הפרקליטות תוך כדי הפעלת לחץ על ידי הח"מ. בחודש אוקטובר 2015 התקבלה החלטה על סיום הבדיקה והסרת כל חשד לביצוע עבירה פלילית על ידי הסג"מ.

צילום: דוברות סגן שר הבטחון  23/12/2015
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » סגן שר הביטחון העניק דרגת סגן לסגן משנה (במיל') אביב - צפו