ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
11/8/2020 - יום שלישי כ"א באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם נשיא אוקראינה - תמונות

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם נשיא אוקראינה - תמונות

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום בירושלים עם נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו (Petro Poroshenko). בתחילת הפגישה חתמו שתי המדינות על מספר הסכמים בילטרליים. תכנית הבנות לשיתוף פעולה מדעי וטכנולוגי, שמשמעותו שיתופי פעולה בין מוסדות מחקר, השתתפות בכנסים וסמינרים, מימון פרויקטים משותפים ועוד; ומזכר הבנות בתחום של ביטחון תחבורה.

נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו: "המו"מ בינינו יוקדש גם לשיתוף הפעולה בתחומי הסחר והכלכלה. אני מעוניין מאוד בהתקדמות לקראת יצירת הסכם סחר חופשי בין ישראל ואוקראינה כיוון שזאת הדרך היחידה ליצור כלכלה תחרותית, להתגבר על משברים ולהסיר חסמים לסחר בילטראלי. היקף הסחר בין אוקראינה וישראל עולה על מיליארד דולר בשנה, ואנו רוצים להגביר את התהליך ולנצל את ההזדמנות הייחודית שיש לנו החל מה-1 בינואר להעמקת הסכם הסחר החופשי עם האיחוד האירופי. אני חושב שזה פוטנציאל ייחודי למערכת היחסים הדו-צדדית והרב צדדית בינינו. אנו מייחסים חשיבות מיוחדת לפיתוח יחסים עם ישראל בתחום ההי-טק, מאחר וישראל היא מנהיגה עולמית מוכרת בתחום ההי-טק".

עוד הוסיף נשיא אוקראינה: "אני מבקש לנצל הזדמנות זאת כדי להזמינך לבקר באוקראינה לציון יום השנה ה-75 לבאבי יאר. אנחנו הקמנו ועדה מיוחדת לארגון ההנצחה, כדי להזכיר את לעולם כולו את חשיבות האירוע להנצחת השואה והטרגדיה של באבי יאר למען הדורות הבאים. לכבוד הוא לי להזמינך להצטרף אליי לאודסה ולראות את המקום שבו מנהיגים פוליטיים, תרבותיים ודתיים רבים של ישראל נולדו, ואני מעוניין בהשתתפות ישראלית בדרג הגבוה ביותר בהנצחת אירוע זה, וכולי ציפייה לראותך בשעה זאת".

צילום: קובי גדעון/ לע"מ  22/12/2015
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם נשיא אוקראינה - תמונות