ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
7/7/2020 - יום שלישי ט"ו בתמוז תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » רמת השרון: יום נגישות מרתק בתיכון "רוטברג" - תמונות

רמת השרון: יום נגישות מרתק בתיכון "רוטברג" - תמונות

לקראת יום הנגישות הבינלאומי ויום זכויות האדם שצוינו לאחרונה, התקיים בתיכון "רוטברג" יום נגישות מרתק ובו נחשפו התלמידים והתנסו בצורה חווייתית, בתחושת המוגבלות השונה איתה מתמודדים בעלי צרכים מיוחדים.

במסגרת האירוע פוזרו ברחבי בית הספר שתיים עשרה תחנות שונות, כשבכל תחנה נחשפו התלמידים למוגבלות שונה והתנסו בצורה חווייתית בתחושה "מהי המשמעות להיות אדם עם מוגבלות?". בנוסף, בכל תחנה פגשו התלמידים אדם עם מוגבלות ששיתף אותם בחייו האישיים- בהתמודדויות, בקשיים ובהצלחות. תחנות ההתנסות כללו התנסות במוגבלות בראייה, בשמיעה ,בניידות ובמוגבלות קוגניטיבית.

יום הפעילות נבנה מתוך התפיסה החינוכית כי התנסות חווייתית, בה כל אדם מתנסה בהתמודדות עם מגבלה, ממחישה בצורה הברורה ביותר את הקשיים איתם מתמודד אדם עם מוגבלות. כהכנה ליום זה שמעו התלמידים הרצאת יסוד הכוללת היכרות עם סוגי המוגבלויות השונות ומשמעותן וערכו היכרות עם המושג נגישות כדרך וככלי בדרך למטרה- קבלת השונה וכיצד ניתן ליצור אחרת.

היום הסתיים בכינוס של כלל תלמידי בית הספר שכלל הדלקת נרות חנוכה ולימוד השיר "יחד לב אל לב" בשפת הסימנים. נעם ניקסון יו"ר מועצת התלמידים ושירז שולמן סגניתה, סיכמו את היום ואמרו: "הפקנו המון מהיום המיוחד הזה בתחומים רבים. אם כל אדם יעזור לאדם אחר, גם לאדם ללא מוגבלות, נוכל לשנות ולהפוך את העולם למקום טוב יותר ונגיש יותר. שמענו היום אנשים עם מוגבלויות ולמדנו כיצד לגשת אליהם ואיך לעזור להם. בפעם הבאה שנפגוש אותם נוכל לגשת ולעזור בלי לחשוש".

מתיכון רוטברג הוסיפו: "זה היה יום מרגש בו עברה קהילת ביה"ס חוויה מלמדת ומשמעותית. בנוסף להתנסות החוויתית, המפגש האנושי עם בעלי המוגבלויות שסיפרו את סיפור התמודדותם היומיומי נגע ללב אך גם מעורר השראה. אין לנו ספק כי היום הזה הגביר את המודעות של התלמידים לנושא הנגישות, בקבלת האדם עם המגבלה כאדם שווה זכויות ובחשיבות שילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה ובקהילה".

צילום: דוברות עיריית רמת השרון  14/12/2015
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » רמת השרון: יום נגישות מרתק בתיכון "רוטברג" - תמונות