ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
2/4/2020 - יום חמישי ח' בניסן תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ראש הממשלה בהדלקת נר ראשון של חנוכה בכותל המערבי - תמונות

ראש הממשלה בהדלקת נר ראשון של חנוכה בכותל המערבי - תמונות

ראש הממשלה בנימין נתניהו הדליק נר ראשון של חנוכה בכותל המערבי יחד עם לוחמי ולוחמות משמר הגבול.

ראש הממשלה דיבר בטקס:

"לפני 2,200 שנה קמו קומץ לוחמים יהודים והביסו מה שהייתה אז אימפריה עולמית. זה היה לפני עלייתה של רומא והאימפריה היוונית-הסלוקית הייתה חזקה ועזה מאוד, ובזמן של אנטיוכוס אכזרית מאוד, והאיום אכן היה על אחדותנו וגדולתנו. והמכבים נלחמו, קודם כל להשיב לנו את העצמאות הזאת, אבל הם לא הסתפקו בזה. חלק מהעם רצה שהם יסתפקו בזה, אבל הם לא ניאותו - הם נלחמו להשבת העצמאות המדינית שלהם, הם הבינו שללא עצמאות מדינית אין אפשרות להבטיח עצמאות רוחנית.

המאמץ הזה, שהבטיח את עתיד עמנו ללא ספק, הוא גם משמש כסמל ומופת לעמים בכלל ולכוחה של אומה, לכוח הרוח. הם גירשו את החושך - ואנחנו נאבקים היום בחושך גדול. והמאבק של ישראל היום, כאז, בימים האלה, בימים ההם בזמן הזה, הוא מאבק קודם כל על הקיום, העצמאות והתרבות שלנו אבל גם של אנושות כולה.

ישראל היא אבוקה במחשכים. מסביבנו חושך גדול, וכאן בירושלים במדינת ישראל, אנחנו מרימים נס לעצמאות האדם, לכבוד האדם, לזכותו של עם ישראל לחיות חופשי בארצו ובעירו, אותה עיר שהמכבים שחררו.

הקרב הזה נמשך גם בתוך דורנו. בכל דור ודור הם קמים לכלותנו, ובכל דור ודור הקדוש ברוך הוא מצילנו מידם, בתנאי שאנחנו נחזיק בנס ואבוקה וגם בחרב ישראל. והנה, אנחנו עושים את זה. קודם כל להגן על עמנו, אבל אני אומר, אנחנו מגנים גם על האנושות כולה, גם על התרבות האנושית כולה, מול פראות ואכזריות שהיום העולם מתחיל להבין אותה.

את המאבק הזה, עמים רבים מעריכים, הייתי עכשיו בוועידה הבינלאומית וראיתי את ההערצה, ממש כך, הערצה שיש למנהיגי העולם למדינת ישראל, והעובדה שאנחנו נלחמים במחשך של האיסלאם הקיצוני, שאנחנו נלחמים בטרור יום-יום. יש להם הערצה גדולה למדינת ישראל וללוחמים וללוחמות שלנו. הנה אתם נמצאים כאן, ואתם עושים את מלאכת הקודש הזאת יום-יום, והרבה פעמים אני גם נמצא יחד עם השר לביטחון פנים ועם שר הביטחון בשטח, ואני רואה את הפעולה שלכם, את ההקרבה שלכם ואת הגבורה שלכם.

אנחנו יכולים להעלות את שכר החיילים, כפי שעשינו עכשיו, אבל השכר האמיתי שלכם הוא התרומה שאתם תורמים לנצח ישראל - ונצח ישראל לא משקר. הנה אנחנו עומדים פה, ליד קודש הקודשים, לא רחוק משם, יכולנו לכל מכשול ולכל אתגר, ואני מאמין שהחג הזה היום מסמל, במיוחד בזמן הזה, את תקומת ישראל ונצח ישראל.

בעזרת השם, רבים-רבים בעולם, הם יבינו זאת יותר ויותר עם חלוף הזמן. אני רוצה לברך נר ראשון של חנוכה, אני רוצה לברך את כל עם ישראל בחג חנוכה כשר ושמח".

צילום: קובי גדעון / לע"מ  09/12/2015
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ראש הממשלה בהדלקת נר ראשון של חנוכה בכותל המערבי - תמונות