ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
28/5/2020 - יום חמישי ה' בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » נשיא המדינה בברכה לקראת חנוכה ליהודים בארץ ובעולם - וידאו

נשיא המדינה בברכה לקראת חנוכה ליהודים בארץ ובעולם - וידאו

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין שלח ברכת חג לקראת חנוכה, שיחל בערב יום ראשון כ"ד כסלו, 6 בדצמבר, ליהודים בארץ ובעולם.

ברכת הנשיא : "אזרחי ישראל, חג חנוכה שמח. חג החנוכה במסורת היהודית -הוא סמל לניסים, סמל לאור ולגבורה. בכל שנה, אנו חוזרים ומספרים על נס פך השמן ועל גבורת המכבים. ערך הגבורה עובר כחוט השני בהיסטוריה של העם היהודי - עד ימינו.

הגבורה היהודית איננה רק גבורת הלוחמים בשדה הקרב, זוהי גם גבורה ציבורית ואזרחית, אישית וקולקטיבית, יומיומית שנוגעת בכל תחומי החיים. לא גבורת הגוף לבדו אלא גבורתה של הרוח. למעלה מאלפיים שנה - שאנו זוכרים ומזכירים את סיפור גבורת המכבים. ניצחון המעטים על הרבים. ניצחונה של האמונה על הספק. גם עכשיו אנו מתמודדים עם החושך. אנחנו ממשיכים להיאבק על קיומנו.

יש מי שמבקש 'לכבות' את האור. רק בחודשים האחרונים, היינו עדים לאירועים כואבים וקשים. הטרור מכה באזרחי ישראל ללא הבחנה. פוגע והורג חפים מפשע. לא מבחין בין אדם לאדם - ובין דם לדם. הסתובבתי בין הפצועים בבתי החולים. ביקרתי בבתי המשפחות השכולות, פגשתי את האזרחים ברחובות הערים ואת אנשי כוחות הביטחון, העושים לילות כימים, בשטח. ראיתי לצד הכאב העצום והעצב העמוק את הגבורה של אזרחי ישראל. התרגשתי עד דמעות - למראה נקודות האור בחברה הישראלית. נקודות אור, שהן כל כך נחוצות היום לכולנו: סיפורים על תקוה ואמונה, על אומץ לב, על אנושיות, על שותפות ועל נחישות, על דבקות ועל התמדה, על שליחות והתגייסות, על עשיה ועל יצירה, על חינוך ועל התווית דרך. נקודות אור שיש בכוחן להביס את השנאה ואת המשטמה, לכבות את החושך, ולהדליק את האור. עליהן ראוי שנחשוב, כשנדליק נר ראשון של חנוכה ונגיד 'שהחיינו'.

בחג החנוכה אנו מברכים: "הנרות הללו אנו מדליקין על הנסים, ועל הנפלאות, ועל התשועות, ועל המלחמות שעשית לאבותינו - בימים ההם ובזמן הזה". אני מאחל לכולנו: חנוכה שמח. חנוכה של אור. שנוכל להתמודד עם החושך ולהדליק את האור. גם בימים האלו, גם בזמן הזה. חג אורים שמח."

צילום: לע"מ  04/12/2015
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » נשיא המדינה בברכה לקראת חנוכה ליהודים בארץ ובעולם - וידאו