ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
7/6/2020 - יום ראשון ט"ו בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » שר הבטחון ביקר בבסיס הקליטה והמיון ונפגש עם מתגייסים - צפו

שר הבטחון ביקר בבסיס הקליטה והמיון ונפגש עם מתגייסים - צפו

שר הביטחון יעלון: ״אני אחרי ביקור כאן בבסיס קליטה ומיון לצפות מקרוב בגיוס נובמבר 2015. בסך הכל אני מתרשם שלא הולך ופחות הדור, המוטיבציה גבוה בעיקר לשירות הקרבי, כולם רוצים כמה שיותר קרבי, אלה שכמובן כשירים לכך.

התעכבתי באופן מיוחד על הנתונים לגבי גיוס חרדים, ולשמחתי הדרך שבה אנחנו הולכים, הדרך של לאפשר לחרדים להתגייס, מוכיחה את עצמה. היעד לגיוס השנה הוא 2,700 ואנחנו נעמוד בו. השבוע ובשבוע הבא יש את הגיוס, גיוס נובמבר, של החרדים. גם לשירות הקרבי, מה שנקרא נחל חרדי, נצח יהודה, מסלול ׳תומר׳ בגבעתי בשבוע הבא והמסלול הטכנולוגי ׳שחר׳ גם כן בשבוע הבא.

״התעכבתי גם על נושא גיוס הדרוזים שמתגייסים בנתונים מאוד גבוהים מבחינת האחוז שלהם. בפעם הראשונה אנחנו אחרי פירוק הגדוד הדרוזי, ולשמחתי ראיתי גם שהשיבוץ של הדרוזים המתגייסים במחזור הזה הוא לשביעות רצונם. גם ליחידות קרביות, מי שקרבי, וגם ליחידות אחרות, כך שגם הנושא הזה אחרינו. ברור שהיו כמה רגשות בנושא של הגדוד הדרוזי בעדה, אבל הדור הצעיר מצביע בשנים האחרונות שהוא רוצה להתגייס ליחידות רגילות ולא לגדוד הדרוזי, והנה ההוכחה בגיוס הזה.

״התעכבתי גם על גיוס בני מיעוטים, נושא שאני חושב שהוא חשוב כדי לשלב בני מיעוטים שאינם מחויבים לגיוס חובה בשירות הצבאי. אני מקווה שנכפיל בשנה הקרובה את גיוס הבדואים, ואנחנו גם מתמקדים בגיוס ערבים, נוצרים ומוסלמים לקראת השנים הבאות. אני בהחלט רואה חשיבות שמספרם בגיוס יעלה.

״התעכבתי גם על גיוס נשים. יש לנו כבר נשים לוחמות במספרים הרבה יותר גדולים מאשר בעבר. פתחנו מסלול נוסף של גדוד מעורב ללוחמות, לנוכח הביקוש וההתנדבות של נשים שיודעות שהן תשרתנה שירות ארוך יותר, כאורך שירות הגברים, ואני בהחלט רואה בזה ברכה. למעשה, מספר הבנות הלוחמות הכפיל את עצמו מאז 2012. גם זו מגמה ברוכה.

״אנחנו מסתכלים קדימה כבר לשירות קצר יותר משום שהחל מיולי 2015 אלה שהתגייסו ישרתו פחות ארבע חודשים. על פי התוכנית הרב שנתית, החל משנת 2020 אלה שיתגייסו ישרתו רק שנתיים וחצי. צריך להיערך לזה. אנחנו נערכים לזה כדי לתת מענה לפערים שייווצרו לנוכח הירידה בחודשי השירות, עם קיצור השירות. בסך הכל אני רואה פה עבודת קודש של אגף כוח אדם והאנשים העוסקים במלאכה, בהחלט לשביעות רצוני.

צילום: תקשורת משרד הבטחון  30/11/2015
 © כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » שר הבטחון ביקר בבסיס הקליטה והמיון ונפגש עם מתגייסים - צפו