ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
2/6/2020 - יום שלישי י' בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » צפו: גשר עכו צפון נפתח לתנועה - תמונות

צפו: גשר עכו צפון נפתח לתנועה - תמונות

לאחרונה נפתח גשר עכו צפון לתנועת כלי רכב. הגשר שהוקם במסגרת הפרדה מפלסית בין מסילת הרכבת לכביש, אותו ביצעה חברת יפה נוף, בשיתוף עיריית עכו ומשרד התחבורה, כדי להבטיח את שלומם של התושבים מחבר בין הרחובות עוזי חיטמן ופלמינגו בשכונת הכרם.

טקס פתיחת הגשר נערך במעמד ראש העיר עכו שמעון לנקרי, מנכ"ל העירייה אוהד שגב, נציגי חברת יפה נוף ותושבי השכונה. לאחר גזירת הסרט נפתח הגשר כאמור לתנועה ובוטל המפגש הקיים ברחוב מעלה הכרמים, לטובת שמירה על בטיחות התושבים והנוסעים בכביש.

ראש העיר עכו שמעון לנקרי: "בניית הגשר העילי הוא חלק משינויי התחבורה בעיר המצטרפים למהפכה העירונית סביב בניית תשתיות חדשות ברחבי העיר, לרבות גשרים ומעברים תת קרקעיים שמטרתם לשמור על הבטיחות בדרכים".

החלק העיקרי של הפרויקט כלל הקמת הפרדה מפלסית בין כביש למסילת רכבת ע"י גשר בתוך השכונה הצפונית החדשה של עכו (שכונת הכרם) מעל מסילת החוף. עלות הפרויקט הינה כ – 36 מיליון ₪ . הפרויקט במקור היה של רכבת ישראל אך עם הרחבתו הועבר לביצועה של חברת יפה נוף, המבצעת הפרדות מפלסיות עבור משרד התחבורה מבנימינה בדרום ועד נהריה בצפון ובכלל זה גם מספר פרויקטים של הפרדות מפלסיות בעכו.

העבודות בפרויקט כללו סלילה, ניקוז, מים, תאורה ופיתוח נופי ברחוב עוזי חיטמן, באורך של כחצי קילומטר והתחברות לרחוב פלמינגו, שהינו כביש דו מסלולי קיים בשכונת הכרם בעכו, כולל כיכר בשכונת הכרם ג' באמצע התוואי. בחיבור בין הרחובות נבנה גשר דו מסלולי ברוחב כולל של 30 מ' ובאורך של כ- 36 מ' מעל מסילת הרכבת, כולל עבודות גישור, ביסוס וקירות תמך, עבודות חשמל, מים ותאורה.

צילום: דוברות עיריית עכו  30/11/2015
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » צפו: גשר עכו צפון נפתח לתנועה - תמונות