ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
3/8/2020 - יום שני י"ג באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הרצאה בנושא היגיינה במרכז הרפואי פדה פוריה - תמונות

הרצאה בנושא היגיינה במרכז הרפואי פדה פוריה - תמונות

"מדוע אנחנו חולים? " זהו נושא ההרצאה המרתקת שהעבירה קוזיתא ליבאי, המפקחת האפידמיולוגית במרכז הרפואי פדה פוריה לתלמידי כתות ז' בחט"ב הבינים אדיגה, בכפר קמא. הרצאה זו היא הראשונה במסגרת סדרת הרצאות לתלמידי ביה"ס כחלק משתוף הפעולה המוצלח.

קוזיתא ליבאי, מפקחת אפידמיולוגית במרכז הרפואי פדה פוריה ותושבת כפר קמא, העבירה הרצאה ראשונה לתלמידי כתות ז' בחטיבת הבינים אדיגה שבכפר קמא. קוזיתא פתחה את ההרצאה בנושא "מדוע אנחנו חולים?" בהסבר מהי הגיינה, ומה הקשר בין היגיינה לבריאות, "שמירה על היגיינה מקטינה הסיכוי להעביר חיידקים ונגיפים ממקום למקום" בהמשך היא תארה איך מעבירים חיידקים: אם במגע, עיטוש, דרך המזון ועוד. "הידיים שלנו נושאות ומעבירות הכי הרבה חיידקים! רבים לא מקפידים לרחוץ ידיים, כי הן נראות להם נקיות".

קוזיתא ליבאי ציינה את ההבדל בין חיידק לווירוס או נגיף והוסיפה, "חיידקים הם צורת החיים הנפוצה ביותר על פני כדור הארץ. קיימים מאות אלפי מינים שונים של חיידקים. החיידקים שורדים גם בתנאי חום או קור קיצוניים. האבחנה בין חיידק לווירוס היא לעיתים קשה, חשוב להגיע לרופא כדי שיברר ויבצע בדיקות. חשוב לזכור שהאנטיביוטיקה אפקטיבית רק כשמדובר בחיידקים ולכן לא תמיד נדרש טיפול באנטיביוטיקה".

דניאל, אחת התלמידות ציינה בסוף ההרצאה, "היה מאד מעניין, למדתי שצריך להיזהר מחיידקים וזיהומים "

לדברי מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, "שתוף הפעולה עם ביה"ס אדיגה והמועצה בכפר קמא הוא מיוחד , אנחנו מרגישים שהתלמידים, ביה"ס והקהילה מצפים להרצאות האלה ומקבלים אותנו בחיבוק רחב, אני בטוחה שהקשר החדש רק יגבר ויעמיק".

צילום: מיה צבן - דוברת המרכז הרפואי פדה, פוריה  30/11/2015
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הרצאה בנושא היגיינה במרכז הרפואי פדה פוריה - תמונות