ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
25/2/2020 - יום שלישי ל' בשבט תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » אימון משותף בין לוחמי אש מארה"ב ללוחמי האש בארץ - תמונות

אימון משותף בין לוחמי אש מארה"ב ללוחמי האש בארץ - תמונות

בימים אלו הסתיים שבוע אימונים, תרגילים, ועבודה משותפת עם לוחמי אש וקציני כיבוי מארה"ב. לוחמי אש אשר הגיעו להתאמן ולעבוד בשיתוף פעולה מבצעי עם לוחמי האש בארץ.

משלחת לוחמי האש מארה"ב מגיעה לישראל במסגרת פרויקט E.V.P (Emergency Volunteers Project) פרויקט זה הוא פרויקט ייחודי אשר הוקם מיד אחרי מלחמת לבנון השנייה, ומטרתו הכשרת לוחמי אש אמריקאים להתנדבות בארץ בשעות חירום וכן "לעבות" את מערך כבאות והצלה בארץ בחירום וגם בשגרה.

עד היום הוכשרו במסגרת הפרויקט כ-250 לוחמי אש וקצינים מכל רחבי ארה"ב, באימונים והכשרות יעודיים לכבאות בארץ, ובהם מגוון התרחישים הפוטנציאליים ושיטות הכיבוי, החילוץ, והחומ"ס עם התאמה ייחודית לשיטות העבודה בישראל. לוחמי האש מהפרויקט הנ"ל פעלו בישראל במספר אירועי חירום גדולים כגון: עופרת יצוקה, עמוד ענן, וצוק איתן.

המשלחת ששהתה בארץ מנתה כ-15 לוחמי אש וקצינים מלוס אנג'לס וניו יורק, אשר כאמור התאמנו עם לוחמי האש בארץ בכלל ובירושלים בפרט. לוחמי האש מהפרויקט פעלו בשבוע האחרון עם צוותי הכיבוי החילוץ והחומ"ס במגוון אירועי חירום ושגרה.

את הפרויקט בארץ מלווה ומפקד עליו רשף/מ ירון קורן ס. מפקד משמרת בכב"ה פ"ת.

רשף/מ ירון קורן מפקד הפרויקט: "פרויקט ה-EVP המביא לארץ לוחמי אש וקצינים אמריקאים, מהווה במקרים מסוימים מכפיל כוח לצוותי הכיבוי בארץ בשגרה ובחירום. השהות של לוחמי האש בארץ חיזקה את היכולות המקצועיות של הצוותים האמריקאים בעבודה בשיטות הכיבוי, החילוץ והחומ"ס בארץ. כמו כן השהות בארץ לימדה אותם כיצד כוחות החירום בכלל ומערך הכיבוי וההצלה בישראל בפרט מתמודדים עם מצבי חירום קיצוניים ופעילות באירועי טרור, דבר אשר אינו מוכר לחלק גדול מלוחמי האש בארה"ב. בנוסף בשיחות שקיימתי איתם סיפרו לי לוחמי האש האמריקאים, כי האחווה והרעות ההדדית של לוחמי האש בכל העולם ואהבת ישראל בפרט, גורמת להם לעזוב את ארה"ב לעיתים על חשבונם והכל במטרה לסייע ללוחמי האש בארץ.

צילום: דוברות כבאות והצלה ירושלים  25/11/2015
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » אימון משותף בין לוחמי אש מארה"ב ללוחמי האש בארץ - תמונות