ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
11/8/2020 - יום שלישי כ"א באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » פרויקט משפחה בטוחה הושק בביתר עילית - תמונות

פרויקט משפחה בטוחה הושק בביתר עילית - תמונות

פרויקט "משפחה בטוחה" המשותף ל'איחוד הצלה', 'נורופן לילדים' ועיריית 'ביתר עילית', הושק בטקס חגיגי בלשכת ראש העיר ביתר עילית. ראש העיר, מאיר רובינשטיין, ומנהלי לשכתו בעירייה שותפים בקידום הפרויקט וקידומו. במסגרתו יערכו מאות קורסי עזרה ראשונה בעיר.

מטרת הקורס "משפחה בטוחה" הוא להעניק להורים לילדים הכשרה בסיסית להגשת עזרה ראשונה מצילת חיים במקרה חירום.

ההשתתפות בקורס הינה חינם. ההכשרה מיועדת גם לצוותי חינוך בבתי ספר ובגנים. ראש עיריית ביתר עילית, מאיר רובינשטיין, בירך על היוזמה ואמר כי "עיריית ביתר עילית שותפה בפרויקט זה, מתוך הבנה לחשיבותו היתרה דווקא בעירנו, עיר הילדים, המהווים למעלה מ-60% מתושבי העיר. הכשרה בסיסית בעזרה ראשונה הוכחה במקרים רבים כידע שמציל חיים ואנו שמחים ליטול חלק בפרויקט החשוב הזה".

מנכ"ל "איחוד הצלה" משה טייטלבוים אמר כי "פרויקט 'משפחה בטוחה' של 'איחוד הצלה' בשיתוף 'נורופן לילדים' הוא מיזם בעל חשיבות לאומית שיציל חיים. פעמים רבות אנו, כארגון מתנדבי רפואת חירום, עדים לסיפורים טראגיים על אובדן חיים של ילדים ותינוקות שנפגעו בסביבת הבית. לצערינו, בחלק מהמקרים, הגשת עזרה ראשונה מהירה מצד המשפחה או הצוות החינוכי היתה יכולה להציל את חייהם של הפעוטות והילדים ולמנוע אסון כבד. אנו מאמינים כי הכלים שיקבלו ההורים בקורס יכינו אותם להתמודד באופן מיטבי עם אירועי חירום שעלולים להתרחש בבית או ברחוב". טייטלבוים הוסיף כי "דווקא עכשיו, בתקופה של אירועי טרור חשוב ללמוד להגיש עזרה ראשונה. זאת משום שכפי שהאזרחים מסייעים בעצירת מחבלים, כך האזרחים יכולים להגיש עזרה ראשונה לפצועים עד להגעת כוחות רפואת החירום למקום ולהציל חיים".

גיא ינאי, סמנכ"ל שיווק ברקיט בנקיזר (RB) ישראל משווקת 'נורופן לילדים' מסביר כי "שמנו למטרה לקדם את נושא בטיחות והצלת חייהם של ילדים. כמומחים לטיפול בכאבים והורדת חום בילדים, החלטנו להתמקד בהענקת כלים וידע להורים בכדי שיוכלו להתמודד עם מצבי חירום שכיחים בקרב ילדים ולהציל חיים. אנו שמחים לקחת חלק ביוזמה מבורכת ומצילת חיים כדוגמת הפרויקט החדשני "משפחה בטוחה" ומקווים להמשיך ולתמוך בחינוך ההורים להצלת חיים גם בתחומים נוספים".

את האירוע כיבדו בנוכחותם: את האירוע כיבדו בנוכחותם: ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין, מנכ"ל איחוד הצלה משה טייטלבוים, גיא ינאי סמנכ"ל שיווק ברקיט בנקיזר, סגן ומ"מ ר"ע הרב יצחק רביץ, מנכ"ל העירייה יהודה שפיצר, ראש סניף ביתר עילית שמשי גרוסברגר.

כאמור, קורס "משפחה בטוחה" מעניק כלים להגשת עזרה ראשונה באירוע חירום רפואי עד להגעת צוות טיפול מקצועי. באירוע חירום רפואי, הדקות הראשונות הינן קריטיות לייצוב מצבו של החולה או הפצוע וככל שיקבל טיפול בדקות הראשונות למקרה, יגברו סיכוייו של החולה או הפצוע להינצל ויגדל הסיכוי למניעת נזק בלתי הפיך.

הנושאים שילמדו בקורס הם החייאה בסיסית בתינוק, ילד ומבוגר, טיפול בחנק מגוף זר בתינוק, ילד ומבוגר + תרגול מעשי וטיפול בחום ופרכוסי חום בתינוקות וילדים. הקורס בן ארבע שעות, יועבר בקבוצות של 25-20 איש במפגש אחד. ההדרכה תיעשה בהרצאות פרונטליות ותרגול מעשי. בסיום הקורס יקבל כל משתתף תעודה ושי סמלי.

צילום: ענר גרין - דוברות 'איחוד הצלה'  18/11/2015
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » פרויקט משפחה בטוחה הושק בביתר עילית - תמונות