ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
6/6/2020 - מוצאי שבת י"ד בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הרוג ופצועים ברחבי הארץ בעקבות מזג האוויר - תמונות

הרוג ופצועים ברחבי הארץ בעקבות מזג האוויר - תמונות

הבוקר הורגש עומס כבד במד"א, צוותי מד"א ברחבי הארץ הוזנקו לטפל במקרים רבים של פגיעות כתוצאה מפגעי מזג האוויר, בהם קיר שקרס בפרדס חנה, מנופים שהתמוטטו בתל אביב, טירה ונתניה, ענפים ועצים שקרסט, עמודים שנפלו, חפצים שעפו, הצפות, תאונת דרכים ופצועים שהחליקו ברחוב בעקבות הכבשים והמדרכות החלקות.

בשעה 09:12 נמסר למד"א מרחב שרון על קיר שהתמוטט ברחוב עולש בפרדס חנה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי לגבר כבן 20 במצב אנוש ופינו אותו תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים הלל יפה בחדרה שם נקבע מותו. חובש רפואת חירום במד"א יהודה חיים שהגיע למקום סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לחצר בית בבנייה, מתחת לבלוקים שקרסו נלכד צעיר כבן 20 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם פציעה רב מערכתית קשה, חילצנו אותו תוך כדי טיפול רפואי ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבי"ח תוך כדי פעולות החייאה שמצבו אנוש". כשעה לאחר מכן בשעה 10:13 נמסר למד"א מרחב ירקון על אוהל שקרס בישוב הר ברכה שבשומרון. חובשים ופאראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה צבאי שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי לנער כבן 17 במצב קל עד בינוני עם חבלת ראש ופינו אותו לבית החולים בילינסון. פצועה נוספת כבת 20 שנפצעה באורח קל מאוד טופלה במקום ולא נזקקה לפינוי לבי"ח.

בעקבות שינויי מזג האוויר הדרסטיים ולאור ריבוי הנפגעים, במד"א מפרסמים היום מגוון הנחיות לציבור לחורף בטוח, על מנת שנדע להגן על עצמנו ועל היקרים לנו גם בבית, בהליכה ברחוב ועוד: זהירות מרוחות חזקות: בעת השתוללות רוחות חזקות ברחבי הארץ, עלולים חפצים רבים להינתק ממקומם, לעוף במהירות רבה ולפגוע בעוברים ושבים. על כן, יש להקפיד לחזק חפצים שונים הנמצאים בחוץ, כגון כסאות ושולחנות גן, עמודי תאורה, חבלי כביסה ומתקנים לתליית כביסה הנמצאים בחוץ, צעצועים ועוד על מנת שלא יפגעו בקהל החולף ברחובות. חשוב להקפיד ולהיזהר במהלך פתיחת וסגירת חלונות שיכולים להיטרק בעוצמה רבה עקב הרוחות הנושבות בחוזקה. היזהרו מתנורי הסקה: הרעלת חד תחמוצת הפחמן (co), היא קטלנית. הגז עשוי להיפלט כתוצאה משימוש בתנור גז או קמינים הפועלים על גחלים. זהו גז חסר צבע או ריח ולא ניתן להבחין בקיומו עד שמתחילים להופיע סימני ההרעלה, לכן חשוב לנקוט בכללי בטיחות: · איוורור - בזמן הפעלת ההסקה יש להקפיד על אוורור נאות, לשם תחלופת אוויר. · תחזוקה - יש להקפיד על בדיקה תקופתית של מערכת ההסקה באופן שוטף. · מנע שריפה - הרחק תנורי חימום הפועלים על אש גלויה (כגון ספירלה) מחפצים העשויים להתלקח (ספות, שמיכות). אין לייבש בגדים על תנורים כאלה מחשש לדליקה ויש לבדוק טרם חיבור התנור לחשמל את תקינות השקע והתקע. הקפידו למנוע גישה של ילדים לתנור. במד"א מדווחים כי בימים האחרונים חלה עליה משמעותית בכמות השריפות בשל תנורים שנותרו ללא השגחה, ועל כן נדרש הציבור ליתר תשומת לב בנושא זה. · סימני הרעלה - סחרחורת, בחילה והקאה, עייפות,חולשה והרגשה כללית רעה. במקרים קשים - גם אבדן הכרה. זהו מצב חירום רפואי מסוכן, ויש לנהוג מיד על פי ההנחיות הבאות.

· ערנות מצילה חיים! במקרה של הופעת הסימנים לעיל בבית שמופעלת בו מערכת הסקה, סגור מיד את המערכת, אוורר את הבית והזעק את מד"א בטלפון חירום 101.

שימרו על חום גופם של קשישים, תינוקות וחולים המרותקים למיטתם: יש להלביש אנשים מקבוצות אוכלוסייה אלה בשכבות של בגדים קלים, שיאפשר תנועה (תנועה מייצרת חום), יש לכסות אותם בשמיכה קלה ולדאוג לחימום של כ- 22 מעלות. שימו לב - אין לכסות תינוקות בשכבות רבות או בשמיכה כבדה, שכן הדבר עלול לגרום לחנק. בנוסף, יש להקפיד שלא יישארו חפצים מיותרים במיטת התינוק על מנת שלא יפגעו בו במהלך הלילה. סימנים לירידה בחום גוף: ירידה בתפקוד, בלבול,מיעוט אכילה ושתיה, שינוי התנהגות וישנוניות. בהופעת סימנים אלה יש לחמם את החולה ולהזעיק את מד"א בטלפון חירום 101.

 במד"א ממליצים לכל אדם לעבור קורס החייאת תינוקות, ניתן להזמין מדריך לקבוצות בבית, מידע נוסף ניתן לקבל בטלפון 8101* ובאתר מחלקת ההדרכה של מד"א בכתובת http://www.shops.mdais.org

נהיגה בטוחה: בימים גשומים במיוחד, הכבישים חלקים מאוד וסכנת ההחלקה קיימת גם במהירות נמוכה. הקפידו לשמור מרחק מהרכב לפניכם, ולנסוע במהירות נמוכה ביותר. בנוסף, יש לשים לב לאדים המצטברים על שמשות הרכב ועלולות לגרום לפגיעה בראות. על כן, יש להקפיד על אוורור הרכב ועל הפשרת האדים באופן קבוע. בנוסף, יש לשים לב שלא להיכנס עם הרכב לשלוליות- גם אם נראה שאינן עמוקות במיוחד. רכבים עלולים להיסחף בקלות במקומות מוצפים, והנהג עלול לאבד לחלוטין את השליטה על רכבו, ואף להסתכן בטביעה. ילדים ברכב מחומם: אין להשאיר ילדים ללא השגחה ברכב מחומם! האוויר המחומם אינו מספק די חמצן לפעוטות ועל כן עלול להיגרם להם נזק. יש להימנע באופן מוחלט מלהשאיר ילדים ללא השגחה ברכב! נפגעתם מקור?? כך תעניקו טיפול רפואי ראשוני עד להגעת כוחות מד"א למקום: היפו תרמיה · קבוצות סיכון עיקריות - קשישים, תינוקות, אלכוהוליסטים, הומלסים, חיילים (כתוצאה משמירות ואימונים) וספורטאים (כתוצאה מסקי וגלישת גלים בחורף). · סימנים עיקריים - ירידה במצב הכרה , התנהגות לא ברורה וירידה בשיקול הדעת, רעד שמתגבר עד הפסקה מוחלטת, ירידה בדופק, דופק לא סדיר, ירידה בשליטה מוטורית, ירידה בקצב הנשימה, ריח אציטון, עור חיוור וכחלחל. · סכנה עיקרית - הפרעות קצב לב. · טיפול - במידה והחולה רטוב יש להוריד את הבגדים וייבוש החולה. בכל מקרה יש להלביש ולכסות. כוויות קור · סימנים - תחושת קור בגפיים, כאבים והרגשת נימול. · טיפול - הפשרת איברים ע"י מים פושרים(!), קיבוע האיבר. אסור(!) לעסות את האיבר הקפוא. בכל מקרה של התנהגות חריגה או סימנים חשודים, יש להזעיק מיידית את כוחות מד"א בחיוג למוקד חירום 101 ולהישמע להוראות הפאראמדיקים והחובשים במוקד עד להגעת כוחות מד"א למקום.

אזהרה והצהרה בשום אופן אין בהנחיות המפורטות במאמרים אלו להקנות סמכויות טיפול או אבחון מעבר לרמת ידיעותיך בהגשת עזרה ראשונה. מאמרים אלו אינם באים במקום קורס עזרה ראשונה. כדי לבצע פעולות הצלה באופן מקצועי יש לעבור קורס עזרה ראשונה במד"א פרטים באתר מד"א http://www.shops.mdais.org או בטלפון *8101 מנכ"ל מד"א,

רמ"ג אלי בין: "עם בואו של החורף, אנו מבקשים מהציבור לנקוט משנה זהירות על מנת להימנע מתאונות ופגיעות הנגרמות כתוצאה מגשמים ורוחות חזקות. גם השנה, אנו ערוכים לכל אירוע ואני קורא לציבור להשמיע להנחיות הבטיחות ולהישמע להוראות צוותי מד"א במקרה הצורך. זכרו שהערכות מצילה חיים! אני מאחל חורף חם ובטוח לכולכם"

צילום: דוברות מד"א  25/10/2015
 

אוהל שקרס בעקבות הרוחות בהר ברכה - צילום דוברות מדא 251015 1
אוהל שקרס בעקבות הרוחות בהר ברכה - צילום דוברות מדא 251015 1

אוהל שקרס בעקבות הרוחות בהר ברכה - צילום דוברות מדא 251015 2
אוהל שקרס בעקבות הרוחות בהר ברכה - צילום דוברות מדא 251015 2

עמוד שקרס ברחוב ערבי נחל בגבעתיים - צילום דובורת מדא 251015 1
עמוד שקרס ברחוב ערבי נחל בגבעתיים - צילום דובורת מדא 251015 1

עמוד שקרס ברחוב ערבי נחל בגבעתיים - צילום דובורת מדא 251015 2
עמוד שקרס ברחוב ערבי נחל בגבעתיים - צילום דובורת מדא 251015 2

עמוד שקרס ברחוב ערבי נחל בגבעתיים - צילום דובורת מדא 251015 3
עמוד שקרס ברחוב ערבי נחל בגבעתיים - צילום דובורת מדא 251015 3

קריסת עץ בנתניה - צילום אסף ברזינגר תיעוד מבצעי מדא 251015
קריסת עץ בנתניה - צילום אסף ברזינגר תיעוד מבצעי מדא 251015

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הרוג ופצועים ברחבי הארץ בעקבות מזג האוויר - תמונות