ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
3/3/2021 - יום רביעי י"ט באדר 5781
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ירושלים: יהודי נורה בשוגג למוות ברחוב ירמיהו - תמונות

ירושלים: יהודי נורה בשוגג למוות ברחוב ירמיהו - תמונות

יהודי התעמת עם שני חיילים שניסו לעלות לאוטובוס ברחוב ירמיהו, סמוך למשרדי איחוד הצלה ברחוב ירמיהו בירושלים. במהלך העימות ניסה האיש, לחטוף את נשקו של אחד מהם, והם חשדו שמדובר במחבל, וירו בו למוות.

לדברי נוסעים באוטובוס, ההרוג ניגש לאחד החיילים שאבטחו את תחנת האוטובוס וביקש ממנו להציג תעודה מזהה. החייל סירב ודרש מהגבר להציג בעצמו תעדה מזהה, אלא שאז תקף אותו האיש באגרופים וניסה לחטוף את נשקו.לפי עדי ראייה, החייל השני ניסה להיאבק עמו ולבסוף ביצע לעברו ירי שהוביל למותו.

כוחות זק"א שהגיעו למקום, כיסו בתחילה את גופת ההרוג בשקית שחורה – שבה נעשה שימוש כשמדובר במחבלים – אולם זמן קצר אחר כך התעורר ספק בקשר לזהותו.

כוחות ההצלה שהגיעו למקום משוכנעים כי מדובר בגבר יהודי, בהתבסס על תעודות שנמצאו בכיסיו וסימנים נוספים – והשקית הוחלפה בשקית לבנה בה עוטפים קורבנות יהודים.

זאב קשש יו"ר איחוד הצלה מספר: "הייתי במהלך פגישה במשרדי איחוד הצלה ושמענו קולות ירי. יחד עם מתנדבים נוספים יצאנו לזירה. עוברי אורח סיפרו כי מדובר בניסיון לחטוף נשק מחייל שהיה בתחנת האוטובוס ובעקבות כך בוצע ירי לעברו, לאחר בדיקה נוספת התברר כי מדובר ביהודי, ולמרבה הצער נקבע מותו בזירה. צוותי זק"א ומשטרה פועלים בזירת האירוע.

 המשטרה מסרה: "מתחקור ראשוני נמסר כי שני אנשי כוחות ביטחון ניסו לעלות לאוטובוס. אדם שירד ביקש מהם תעודה מזהה. השניים ביקשו לבדוק אותו ולטענתם תקף אותם באגרופים וניסה לחטוף את הנשק של אחד מהם. "בוצע ירי לעברו והוא נוטרל. זהותו נבדקת".

יהודה משי זהב, יו"ר זק"א מסר: "הגעתי עם צוות זק"א לזירת הפיגוע. לכאורה היה נראה לנו כפיגוע 'שיגרתי' בימים אלו – ניסיון דקירה והמחבל חוסל. "ביקשתי לכסות את הגופה בשקית שחורה. לאחר שהתבקשתי לטפל בגופה ראיתי שמדובר ביהודי והיתה טעות שמדובר במחבל. "מיד עדכנתי את המשטרה והחלפנו לשקית זק"א לבנה. אנו נמצאים בימים של טרור ומוזנקים לכל זירת פיגוע. בבאר שבע הייתה טעות ונהרג חף מפשע וכן היום נלקחו חיי אדם בגלל טעות בזיהוי. אני פונה לכל מחזיקי הנשק לפעול ביתר שיקול דעת".

צילום: דוברות 'איחוד הצלה'  22/10/2015
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ירושלים: יהודי נורה בשוגג למוות ברחוב ירמיהו - תמונות