ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
3/8/2020 - יום שני י"ג באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ניר ברקת וראש העיר ניו יורק ביקרו פצועים מגל הטרור - צפו

ניר ברקת וראש העיר ניו יורק ביקרו פצועים מגל הטרור - צפו

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אירח הערב (מוצ"ש) בירושלים את ראש העיר ניו יורק ביל דה בלאז'יו. השניים ביקרו שלושה פצועים מגל הטרור הנוכחי בבית החולים הדסה עין כרם, ביניהם גם אזרח אמריקאי. בתום הביקור בביה"ח מסרו ראשי הערים הצהרה משותפת לתקשורת.

ראש העיר ברקת בירך את ראש העיר ניו יורק דה בלז'יו בבואו לירושלים ואמר כי "ההחלטה של ראש עיריית ניו יורק להגיע לירושלים דווקא בימים מאתגרים אלה, בהם אנחנו חווים גל טרור אכזרי כנגד חפים מפשע, היא ביטוי לחברות אמת וסולידריות בין תושבי ניו יורק וירושלים. המלחמה בטרור היא גלובלית ומשותפת למדינות רבות ופיגועי ה-11 בספטמבר כמו גם גל הטרור הזה, מקורם באותו מקור של רוע אותו עלינו למגר. כולנו חווינו זמנים קשים בהם הטרור הכה בנו וניסה לשבש את שגרת חיינו, אך תושבינו הם חזקים, נחושים ומאמינים בצדקת הדרך ובשאיפה לחיות בשלום, בשקט ובחיים משותפים".

ברקת הוסיף כי "זו לא רק מלחמה במחבלים עצמם, אלא גם בגורמים שמלבים ויוצרים הסתה, שקרים ודיסאינפורמציה שעלינו להזים בכל הזדמנות ולומר במקומם דבר אחד - את האמת! אין לי ספק שכמו שתושבי ניו יורק התגברו על הטרור גם ירושלים תחזור בהקדם לשגרה - ונמשיך לשתף פעולה למען התושבים שלנו ולהיפגש בשמחות".

ראש העיר דה בלאז'יו ציין כי "הקשר שלנו ראשי הערים ושל הערים שלנו קרוב מאוד. אנחנו תמיד אומרים אצלנו שישראל וירושלים בפרט, הן הרובע השישי בעיר ניו יורק. אנחנו מרגישים קרבה ייחודית ויוצאת דופן בין האנשים, הדם וההיסטוריה- כך שכאשר אתם סובלים גם אנחנו סובלים וכאשר אתם מותקפים גם אנחנו חשים מותקפים. אנחנו בניו יורק מכירים היטב את ההשפעות של הטרור, רק לפני שבועיים ביום הזיכרון שלנו נזכרנו מהו מחיר הטרור. היום פגשנו שלוש משפחות שהושפעו עמוקות ממעשי הטרור, ואנחנו מבינים שכל מעשה של אלימות כנגד אזרחים אינו מקובל ועלינו לגנות אותו ולפעול למיגורו- כי לא יכול להיות שלום כאשר אזרחים נפגעים בחיי היום יום. הלוואי ויכולתי לבטא במילים את הסיפורים הייחודים של הקורבנות שפגשנו היום, כל אחד עם סיפור מדהים ועם רוח חיובית על אף מה שהם עברו. מה שראינו ברוח ובכוח של הקורבנות ושל המנהיגות פה בירושלים ושל הצוות בהדסה מפיח בנו שיש עוד תקווה ותפילותינו עם כל הקורבנות ומשפחותיהם. כאשר האלימות תסתיים, יש פה אנשים טובים שיצליחו לקדם אותנו הלאה".

צילום: יונתן זינדל  17/10/2015
 


© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ניר ברקת וראש העיר ניו יורק ביקרו פצועים מגל הטרור - צפו