ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
6/6/2020 - שבת י"ד בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » נשיא המדינה השתתף במעמד "הקהל" שהתקיים ברחבת הכותל - גלריה

נשיא המדינה השתתף במעמד "הקהל" שהתקיים ברחבת הכותל - גלריה

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, השתתף במעמד "הקהל", לציון סיום שנת השמיטה שעמד השנה בסימן האחדות בעם. באירוע השתתפו הרבנים הראשיים לישראל, הרב דוד לאו, והראשון לציון, הרב יצחק יוסף, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ, יושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ח"כים, חברי מועצת הרבנות הראשית, ומכובדים נוספים.

הנשיא פתח את האירוע בדברי ברכה ולאחר מכן קרא את פרקים קכ"א וקכ"ב בתהילים. בדבריו הביע הנשיא את התרגשותו לקחת חלק במעמד המיוחד ברחבת הכותל וברך את המוני המשתתפים, ואמר: "אני נרגש לעמוד כאן, בפני המוני בית ישראל, אנשים, נשים וטף, שבאו לכאן לרחבת הכותל המערבי שריד בית מקדשנו, לציון זכר למעמד ׳הקהל׳. כילד שגדל בירושלים בימים בהם אסור היה לתקוע בשופר ליד הכותל המערבי, זיכני הקדוש ברוך הוא, לעמוד היום בפתח המעמד המרגש והנשגב הזה.

מעמד ה'הקהל' בירושלים, יועד ויוחד בין היתר בכדי להקהיל ולאחד את העם, כאיש אחד בלב אחד. במעמד ה'הקהל' לא הייתה היררכיה של מעמדות, כל העם מגדול ועד קטן תלמידי-החכמים יחד עם עמי-הארצות, עשירים ועניים, כלם באו ונקהלו יחדו. כאיש אחד בלב אחד. אין כמו ירושלים, העיר שחברה לה יחדו, לחבר יחד את לבות כולנו".

לאחר מכן השתתף הנשיא באירוע "שמחת בית השואבה" והכנסת ספר תורה של ארגון הנוער "אור ישראלי" שהתקיים בבית הכנסת הגדול בירושלים בהובלת הרב יצחק דוד גרוסמן. הארגון מפעיל 166 מועדונים הפרוסים ברחבי המדינה, ובמסגרתו חוסים למעלה מ8,000 בני נוער המקבלים חינוך ערכי יהודי.

הנשיא ציין את חשיבות קיום המסורת החגיגית של שמחת בית השואבה, ואמר: "קיומנו כעם וכתרבות תלוי בחיבור השורשי למסורת הדורות, למורשתנו ההיסטורית, לדרך האבות ולחזון הנביאים. שמחת בית השואבה היא שמחה גדולה ומרוממת כל כך משום שהיא שמחה גם של מים פיזיים- מהבאר, מהמעיין ומהברז וגם של מים רוחניים, התורה והמסורת. רק כשכל המים האלה נמצאים יחד, אנחנו יכולים להיות בטוחים בעתידנו.
אתה הרב גרוסמן, באמת שואב עבורנו מים ממעייני הישועה. מים זכים וטהורים, שמקיימים את כולנו. אני מודה לכם החניכים שהגעתם לירושלים על מנת לשמוח את שמחת החג. אני מברך אתכם בחג שמח ומאחל לכולנו שנה שמחה״.

צילום: דוברות בית הנשיא  06/10/2015
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » נשיא המדינה השתתף במעמד "הקהל" שהתקיים ברחבת הכותל - גלריה