ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
5/6/2020 - יום שישי י"ג בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ירושלים: נחנך מפעל למחזור של פסולת ביתית מעורבת - תמונות

ירושלים: נחנך מפעל למחזור של פסולת ביתית מעורבת - תמונות

Greennet, מפעל למיון ומחזור של פסולת ביתית מעורבת הראשון בישראל, נחנך היום במעמד השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, בעלי המפעל פיני יעקובי, יו"ר חברת YSB ומוסטפא תכרורי, יו"ר חברת TECO, יחד עם עפר בוגין, מנכ"ל חברת Greennet. מתקן המחזור החדש של העיר ירושלים, שהחל לקלוט את אשפת הבירה, משרת כמיליון תושבים באזור ירושלים והסביבה.

המתקן החדש שהוקם בשיתוף עיריית ירושלים חברת Greennet והמשרד להגנת הסביבה באזור התעשייה עטרות בהשקעה של 100 מיליון ₪, הינו המתקן החדשני והמתקדם ביותר בארץ ומהמתקדמים בעולם, במסגרתו מופעלות מכונות אופטיות, מכניות וטכנולוגיות חדשות, ומבצעות מיון והפרדה של פסולת ביתית מעורבת למחזור, ללא מגע יד אדם. הקמת המפעל נועדה להשלים את המהלך של המשרד להגנת הסביבה להפרדה במקור, מיון סוגי הפסולת והקטנת כמויות ההטמנה. מפעל Greennet חוסך לעיריית ירושלים כ- 17.8 מיליון שקלים בשנה. החיסכון נובע מכך שהעירייה מטמינה פחות אשפה ולכן משלמת פחות היטל הטמנה (חסכון העומד על כ- 11.5 מיליון שקלים בשנה), ופחות מובילה ומניידת אשפה (חיסכון בתהליך הלוגיסטי העומד על כ- 6.3 מיליון שקלים בשנה).

ראש-העיר ירושלים, ניר ברקת מציין כי "המפעל שהקמנו מציב את ירושלים כמובילת המהפכה הירוקה בישראל, עם מיון פסולת ביתית, ללא מגע יד אדם, חיסכון בכסף רב ואפשרות להפוך את הפסולת למשאב אנרגיה".

 

צילום: פלאש 90  16/06/2015
 © כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » ירושלים: נחנך מפעל למחזור של פסולת ביתית מעורבת - תמונות