ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
22/1/2020 - יום רביעי כ"ה בטבת תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הושקה גלריית בית האמנים בבניין עיריית בית שמש - תמונות

הושקה גלריית בית האמנים בבניין עיריית בית שמש - תמונות

בטקס האמנים בית גלריות הושקו ומכובד צנוע שמש בית רמת השתתפו באירוע שמש. בית עיריית בבניין אמני העיר, תרבות שוחרקהל ו והנהלת שמש בית עיריית של הבכירה ההנהלהאמנות,מגדלי נעימי השותפים במיזם.

תערוכת 'שלום בית שמש' הוקמה במסגרת תחרות יצירה ואמנות של 'בית האמנים' רמת בית שמש שהוקם לאחרונה ומאגד בתוכו למעלה מ-200 אמנים ויוצרים ממגוון תחומי האמנות השונים, ובסיומה הוענק לזוכים במקומות הראשונים 'פרס בית שמש לאמנות ויצירה' ע"י ראש העיר הרב משה אבוטבול.

התחרות עמדה בסימן 'שלום בית שמש' והתמקדה במוטיב חשיבות השלום והאחדות בעיר, במטרה להגביר את מסר האחדות והשיח הציבורי בנושא בעיר בית שמש שהינה כידוע עיר מגוונת ומורכבת.

בזמנו, התערוכה הוצבה ברמת בית שמש למשך שלושה ימים וביקרו בה למעלה מ-700 איש, כעת התערוכה מוצבת באופן קבוע בלובי הכניסה לבניין החדש של העירייה במגדלי נעימי, כך שהיצירות והיוצרים נחשפים לקהל רב ומגוון המגיע מדי יום למשרדים השונים.

בנוסף, נפתח אולם מיוחד לתערוכות מתחלפות, בו יוכלו אמני העיר להציג בתערוכת יחיד, ואף למכור במקום את היצירות, במטרה לקדם את תחום התרבות האמנות בעיר ולסייע לאמנים המקומיים במתן במה והזדמנות להצגת יצירותיהם ולהעמידם למכירה לקהל, ואילו תושבי העיר יזכו להיחשף לאוצרות הרוח פרי עירנו בית שמש, וכן לרכוש יצירות אמנות ישירות מהאמן ולחסוך את פערי התיווך.

פתיחת הגלריה התקבלה בהתלהבות רבה בקרב אמני העיר בית שמש, כאשר לראשונה מוקדש בעיר מקום קבוע לאמנות, כראוי וכמתבקש לעיר בה מתגוררים מאות רבות של אמנים בתחומים רבים ומגוונים, ורבים מתוכם כבר פנו ונרשמו להציג במקום תערוכת יחיד של יצירותיהם.

דובר העירייה הרב מתתיהו רוזנצוייג היוזם ומנהל את בית האמנים, אמר: לפני שלוש שנים יצאנו לדרך, ביחד עם קבוצת אמנים קטנה ועם חלום גדול לקדם ולפתח את תחום האמנות והצירה היהודית בעיר ולתת לאמנים את הבמה והכבוד המגיע להם. לשמחתנו, מאז הצטרפו מאות אמנים בתחומי אמנות מגוונים, הפקנו את תחרות ותערוכת שלום בית שמש, את יריד 'יוצרים בכיכר' בקיץ הקודם, וכעת זכינו להגשים את החלום ולהקים משכן קבוע ומכובד לאמנות יהודית בעיר בית שמש.

בזכות הירתמותו של ראש העיר הרב משה אבוטבול המעודד ומקדם כל העת את פעילויות בית האמנים, נוכל לבשר בקרוב על מיזמים נוספים בתחום.

גזבר העירייה רו"ח אריה ברדוגו הודה לאמנים וציין את התרגשותו מההון האנושי האיכותי המתגורר בעיר, ומהאחוז הגדול יחסית של אמנים המתגוררים ופועלים בעיר בית שמש, וציין כי הגיעה העת להקמת מבנה ראוי ומכובד שישמש כבית האמנים.

האמן ר' יוסף סיימונדס שחנך את אולם התערוכות המתחלפות ומציג במקום תערוכת יחיד, נשא דברים בשם מאות האמנים והודה לראש העיר מר משה אבוטבול ולדובר העירייה מר מתי רוזנצוייג על החשיבה ותשומת הלב למען אמני העיר.

ראש העיר הרב משה אבוטבול, שבמסגרת מדיניותו לעידוד והגברת חיי התרבות בעיר, הוקם בית האמנים על שלל פעילותיו, אמר: "אנו מקדמים ופועלים רבות למען מהפכת תרבות בבית שמש המתפרסת על מגוון רחב של פעילויות ומוסדות, בהתאם לכך אני רואה חשיבות רבה לפעילותם של מאות האמנים המוכשרים תושבי העיר אשר למעשה משמשים כשגרירי העיר בית שמש."

"עיריית בית שמש משתבחת ביצירות שלכם, ונעשה הכל בכדי להציב את האמנות והיצירה היהודית בשיח העירוני, תוך התאמת משאבים עירוניים למען מטרה חשובה זו", הודיע ראש העיר.

צילום: דוברות עיריית בית שמש  02/06/2015
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הושקה גלריית בית האמנים בבניין עיריית בית שמש - תמונות