ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
3/3/2021 - יום רביעי י"ט באדר 5781
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » נחנך בחולון מוקד 110 המידע הארצי של משטרת ישראל - גלריה

נחנך בחולון מוקד 110 המידע הארצי של משטרת ישראל - גלריה

לראשונה, נחנך בחולון מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל - שמספרו 110, אשר נועד להגביר את רמת השירות לציבור ולהוות מוקד לאומי לקבלת מידע בנושאים משטרתיים, לצד מוקד 100 שיתפנה לטפל מעתה רק בפניות חירום.

כידוע, מדי שנה מתקבלות במוקד ה-100 של מ"י כשמונה וחצי מיליון שיחות, כ-40% מהן עוסקות בקבלת מידע ואינן מוגדרות כשיחות חירום המצריכות שיגור ניידת לזירה והגשת סיוע לאזרח במצוקה. לפיכך פתיחתו של מוקד 110 יקלוט בשעריו את אותם מיליוני שיחות למידע ואילו חיוג אל מוקד 100 יידרש רק בחירום , ועצם ויסות השיחות יגביר את הקשב והמענה המבצעי של מ"י לשיחות חירום אלה.

ראוי לציין, כי סוגיית הקמתו של מוקד מידע משטרתי לצד מוקד ה-100 נבחן לאורך השנים במספר עבודות מטה, הן בשל היותנו ארגון לומד המבקש לשפר ולהתאים שירותיו לצרכי הציבור, הן בשל היכולת לשלב ולסנכרן טכנולוגיות מתקדמות וכן בשל החשיבות בהקמת מוקד מידע לאומי שיהווה כתובת אחת לשאלות הציבור באירועים לאומיים גדולים (דוגמת שלושת ימי השלג בפברואר 2015 במהלכם התקבלו למעלה מ–100,000 שיחות במוקד המידע שנפתח בשעתו באופן זמני). בנוסף לכך, ספ"כ המשטרה אימץ את המלצות ועדת הבדיקה המשטרתית שהעלו את חשיבות הקמת מוקד המידע, לאחר שבחנה את תחום המוקדים בעקבות אירוע החטיפה הטרגי בו נרצחו שלושת הנערים ז"ל.

בתוך כך, מוקד המידע הארצי 110 יפעל במתכונת 24/7 ויספק תשובות מקצועיות בתחומי משטרה בראיה ארצית, כשהתשובות תהינה זמינות למוקדנים מתוך מאגר "שאלות תשובות" שהוכן מבעוד מועד ויעודכן תוך כדי תנועה. מאגר זה נבנה על בסיס ניסיון וידע ארגוני של שכיחות פניות ומידע נדרש וחשוב לציבור, כפי שהתקבלו עד כה במוקדי ה- 100, ביחידת חופש המידע ובפניות הציבור דרך דף הפייסבוק הרשמי של משטרת ישראל. דוגמאות לשאלות שכיחות, ניתן למצוא בתחומים מגוונים כגון: גיוס למשטרה, רישוי נשק, טיפול בדו"ח תנועה, הקמות רעש, אבידות ומציאות, הסדרי תנועה ועוד.

חשוב להדגיש, כי המוקדנים הפועלים במוקד המידע הארצי הוכשרו לתת מידע, אולם בנוסף לכך הוסמכו גם להשיב לפניות חירום (בהתאם להכשרת מוקדני 100), כך שבעתות חירום או עומסים במוקדי ה-100 , ניתן יהיה לווסת פניות למוקד המידע הארצי באופן חריג ונקודתי ולחילופין- לתת מענה מידי לאזרח שחייג למוקד 110 בשוגג בעת חירום במקום ל-100 .

בהיבט הטכנולוגי, מוקד המידע הארצי 110 נבנה על פלטפורמות גיבוי מתקדמות, המאפשרות רציפות תפקודית בחירום והתגברות על כשלי לוגיסטיקה כדוגמת נפילת חשמל וסלולאר על מנת להמשיך ולתת מידע ברמה ארצית. כמו כן, המוקד מסונכרן עם כלל מערכות המחשוב המשטרתיות הנדרשות לשם קבלת מידע עדכני ונגיש ובכלל זה מערכות המנתחות כמות פניות וסיווגם, מערכות חוזי, מערכת תקשור ללקויי שמיעה ודיבור, מערכות תנועה, חיבור מצלמות בצירים וכיו'.

הטקס נערך במעמד מפכ"ל המשטרה-רנ"צ יוחנן דנינו, ר' אג"מ – ניצב אהרון אקסול, הסמפכ"ל -ניצב בנצי סאו ובהשתתפות חברי הספ"כ, פיקוד אגף המבצעים, שוטרי המוקד ומוזמנים נוספים, אשר היו שותפים לתהליך המורכב ומשפחות החטופים.

מפכ"ל המשטרה, ציין כי ערכנו עבודות מטה רבות והבנו שקיים צורך להפריד את פניות המידע מפניות החירום, בדגש על שירות טוב יותר לאזרח, ולכן קבלתי החלטה להקים את מוקד המידע הארצי.

צילום: חטיבת דובר המשטרה  01/06/2015
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » נחנך בחולון מוקד 110 המידע הארצי של משטרת ישראל - גלריה