ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
29/5/2020 - יום שישי ו' בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הסתיים בהצלחה פרויקט זק"א מירון תשע"ה - תיעוד

הסתיים בהצלחה פרויקט זק"א מירון תשע"ה - תיעוד

הסתיים בהצלחה פרויקט זק"א מירון אותרו מאות ילדים והורים, עשרות קיבלו טיפול רפואי בנוסף חולקו למעלה מ-30,000 בקבוקי מים קרים.

כהפקת לקחים והניסיון משנים עברו, נערכו בארגון 'זק"א' לפעולות מגוונות לקראת אירועי ל"ג בעומר. במתחם הרשב"י הוקמו מס' נקודות לאיתור נעדרים, עשרות רבות של מתנדבים פעלו במשמרות בעזרת המוקד המרכזי מסביב לשעון באיתור ילדים אובדים ונעדרים אשר לא ענדו "תג זיהוי". במקרים מיוחדים אף נשלחו 'טרקטורוני זק"א' לאתר את ההורים ע"י הכרזה במערכת הכריזה המיוחדת של הטרקטורונים.

בת"תים ובמוסדות החינוך כמו גם לאורך צירי העלייה חולקו ע"י צוותי מתנדבי זק"א כ-35,000 'תגי זיהוי' מיוחדים. רעיון יצירתי של זק"א שבמסגרתו חולקו עשרות אלפי תגי זיהוי אשר הוצמדו לידי הילדים שעלו לרשב"י, כשעל התג מופיעים פרטי הילדים ומס' הטלפון של אחד ההורים. כדי להקל על איתור מהיר של ההורים. מרהיב היה לראות את ילדי החלאקה על כתפי אבותיהם כשעל ידיהם צמודים "תגי הזיהוי".

במהלך ההילולא חילקו רכבי שטח של זק"א כמו גם במוקד זק"א, שלושים אלף בקבוקי מים קרים שנתרמו בחסות אופטיקה הלפרין, הבקבוקים חולקו סמוך למוקד זק"א במעלה ההר, בחניונים ובאוטובוסים. כמה מרנין היה לראות עשרות אלפי אנשים נשים וטף אשר במאמץ עילאי עולים במעלה ההר הקשה בחום כבד, וכמים חיים על נפש עייפה מתענגים על בקבוק המים הקרים שחולק להם על ידי מתנדבי זק"א.

בנוסף לחלוקת בקבוקי המים, העמידו ארגון זק"א נגרר עם מיכל מים ענק הכולל 12 ברזיות לשתיה, בכל זמן נתון יכלו העולים לציון לשתות מים קרים. הנגרר ישמש את הארגון לחלוקת מים באירועי ענק עם המוני משתתפים.

סה"כ טיפלו מתנדבי מוקד זק"א השנה ב-416 מקרים של איתור נעדרים, בהם גם במקרים חריגים של תינוקות שנאבדו, צוות מסור של מתנדבים הרגיע את הילדים הבוכים ודואגים, בממתקים, בצעצועים ואף בהחלפת טיטולים.

יהודה משי זהב יו"ר זק"א, אמר: "חסדי השם השנה הייתה ירידה בכמות המקרים של ילדים שאבדו, נתנו דגש על הצד של המניעה בחלוקת תגי הזיהוי ובכך הצלחנו למנוע מקרים מסוג זה, כהפקת לקחים שעשינו מהשנה שעברה התארגנו מראש עם כמויות גדולות יותר של בקבוקי מים קרים לחלוקה בחניונים ובעיקר בנקודת התורפה במעלה ההר הקשה בעליה לציון הרשב"י".

צילום: יוסי אפללו - דוברות זק"א  10/05/2015
 


© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הסתיים בהצלחה פרויקט זק"א מירון תשע"ה - תיעוד