ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
29/5/2020 - יום שישי ו' בסיוון תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » מבצע האבטחה של איחוד הצלה במירון מתקרב לסיומו - תיעוד נבחר

מבצע האבטחה של איחוד הצלה במירון מתקרב לסיומו - תיעוד נבחר

מאות רופאים פרמדיקים וחובשים של איחוד הצלה מכל רחבי הארץ עלו למירון החל מיום רביעי והשתתפו במבצע האבטחה הגדול לאבטחת שלומם של רבבות העולים לציונו של הרשב"י בל"ג בעומר תשע"ה - 2015.

מאמש ועד לשעה 9 וחצי בערב הוענק טיפול רפואי ראשוני ל-213 נפגעים באורח קל, מדובר במקרים של עלפונות, פציעות, כוויות, התייבשויות כתוצאה מחוסר בנוזלים, חבלות, בעיות נשימה, ונפילות מגובה. מרביתם טופלו במרפאות בישוב מירון ולא נזקקו לפינוי בבתי חולים.

מתנדבי איחוד הצלה ימשיכו לאבטח רפואית את רבבות העולים למירון עד למחר בשעות הבוקר עם שובם של מרבית המתפללים לביתם.

נחי קליין מפקד מבצע האבטחה מטעם איחוד הצלה סיכם בסיפוק: "השנה בחסדי שמים נרשמה ירידה בכמות המקרים הרפואיים שאירעו ברחבי מירון במהלך מבצע האבטחה בל"ג העומר, ולעומת זאת נרשמה עליה בכמות המתנדבים שהגיעו במיוחד מכל רחבי הארץ להשתתף במבצע האבטחה הגדול במירון בכדי להעניק טיפול רפואי ראשוני במהירות האפשרית, מתנדבי איחוד הצלה הוכיחו שוב את מסירותם למען הצלת חיים וסייעו לנו לעבור את מבצע האבטחה בשלום".

יו"ר איחוד הצלה זאב קשש מסר: "ברצוני להודות למאות מתנדבי איחוד הצלה שנפרסו בצוותים בכל מעלה ההר וברחבת ציון הרשב"י ונתנו מענה מהיר ומיידי בכל מקרה חירום אליו הוזעקו, בחסדי שמים מבצע האבטחה עבר ללא אירועים חריגים - כלל הנפגעים טופלו במצב קל, חשוב לציין כי היוזמה של איחוד הצלה להציב שלטי הכוונה עם מספרים של האיזור בו הם ממוקמים סייע למתן מענה רפואי מהיר ומיידי, שלטי ההכוונה לפי מספרים סייעו להגעה מהירה של החובשים. לפי הפניות שהתקבלו למוקדי החירום וההצלה עם המיקום המדויק, הוכח כי המהלך של חלוקת מירון למספרים לפי אזורים מסייעת להצלת חיים במהירות המרבית, באיחוד הצלה מביעים תודה למשטרת ישראל, מד"א, זק"א כיבוי האש, והמרכז הארצי למקומות הקדושים בראשות הרב יוסף שווינגר והרב ישראל דרעי על הפעילות השנה תוך שיתוף פעולה פורה, מה שסייע לרבבות העולים למירון".

דוד קריספל מנהל אגף מבצעים באיחוד הצלה מסר: "כהפקת לקחים מאירועי האבטחה בשנים עברו וכתוצאה מהצלחת המיזם בשנה שעברה הוחלט גם השנה באיחוד הצלה להמשיך במהלך שסייע לרבבות העולים למירון. 580 שלטים הוצבו ב-97 איזורים שונים ברחבי מירון, החניונים, וציון הרשב”י עם מספרים מ-1 עד 97 ובמקרה חירום הציבור נתן למוקדי החירום וההצלה את המספר הקרוב למיקומו ואז כלל צוותי החירום וההצלה הגיעו במהירות המרבית למיקום המדויק. המפה עם חלוקת מירון למספרים לפי אזורים הועברה לכל גופי החירום וההצלה במירון, מה שסייע רבות בהצלת חיים במהירות האפשרית".

שמוליק אברהם מתאם חירום וביטחון באיחוד הצלה סיפר: "לבקשת משטרת ישראל והמרכז הארצי למקומות הקדושים, מאות מתנדבי איחוד הצלה שלקחו חלק במערך האבטחה והסיוע הרפואי לרבבות העולים למירון, נתנו גם הכוונה וסיוע לפתרון בעיות שנוצרו בעבר בשטח. במסגרת העבודה המשותפת שלנו עם משטרת ישראל הוחלט על מתן מענה אנושי לציבור ע"י מתנדבי איחוד הצלה בשפות שונות בדגש על אידיש ואנגלית, המתנדבים פעלו במשמרות סביב השעון במהלך כל מבצע האבטחה ונתנו מענה אנושי וסיוע רפואי גם לפונים בשפת האידיש ושפות נוספות, שיתוף הפעולה המבורך הוכח כמסייע רבות לרבבות העולים למירון".

צילום: אהרון קראהן וצחי רז - דוברות 'איחוד הצלה'  07/05/2015
 © כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » מבצע האבטחה של איחוד הצלה במירון מתקרב לסיומו - תיעוד נבחר