ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
7/8/2020 - יום שישי י"ז באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » נשיא המדינה נאם בטקס לזכר חיילי הצבא האוסטרליים - תמונות

נשיא המדינה נאם בטקס לזכר חיילי הצבא האוסטרליים - תמונות

שיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, השתתף הבוקר, יום שישי, ה' אייר, 24 באפריל, בטקס לזכר חיילי גייסות הצבא האוסטרליים והניו זילנדים (אנזא"ק). הנשיא הניח זר ונשא דברים בטקס שמציין השנה 100 שנים לנחיתת הכוחות הראשונים בגליפולי, והתקיים בבית העלמין הצבאי של חבר העמים הבריטי בהר הצופים בירושלים.

הנשיא ריבלין בדבריו: "הקשר בין מדינת ישראל, אוסטרליה וניו זילנד הוא היסטורי וחזק. הקשר מבוסס על ערכים משותפים אותן חולקות האומות שלנו - רוח החלוציות, יצירתיות ואמונה. השתתפות גדוד נהגי הפרדות בגליפולי, בפרק טרגי והרואי זה של ההיסטוריה, היה משמעותי להקמתה של מדינת ישראל. במעמד זה למדו מנהיגינו שאומה, תהא אשר תהא, אינה יכולה, ואינה אמורה, לעמוד בגפה. העם היהודי יודע שאתם, תמיד תעמדו לצדנו כשותפים אמתיים. אנו מכבדים כאן היום את זכרם של חיילי אוסטרליה וניו זילנד אשר הקריבו את חייהם למען החירות. חירות ממנה כולנו נהנים היום, חירות שאסור לראות בה מובנת מאליה, אנו נוסיף לזכור את גיבורינו, הערכים אותם הם מייצגים והמטרה לשמה הם מתו לעד".

שגריר אוסטרליה בישראל דייב שארמה, נשא דברים אף הוא ואמר :"עבור אוסטרליה, גליפולי הייתה זירת הקרב הגדולה הראשונה בה נלחמנו כמדינה עצמאית. הקרבנו קרבנות רבים נוספים במהלך המלחמה הזו ובכל המלחמות שלחמנו מאז. אך חלק מהאפיון הלאומי של אוסטרליה כמו גם, זהותנו ולא מעט מהסיפור הלאומי שלנו גובשו על החופים המזרחיים של חצי האי גליפולי. תכונות היסוד שלנו בני אוסטרליה וניו זילנד סובבות סביב ערכי התמדה, אומץ, חדשנות, הומור טוב - במיוחד ברגעי מצוקה, וחוסר כבוד בריא לפרוטוקול ולהיררכיה, כולן תכונות לאומיות ישראליות כשם שהן אוסטרליות".

צילום: קובי גדעון - דוברות בית הנשיא  24/04/2015
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » נשיא המדינה נאם בטקס לזכר חיילי הצבא האוסטרליים - תמונות