ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
3/8/2020 - יום שני י"ג באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » רה"מ למשפחות השכולות: מקומנו כאן איננו מובן מאליו - וידאו

רה"מ למשפחות השכולות: מקומנו כאן איננו מובן מאליו - וידאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו למשפחות השכולות – יום הזיכרון תשע"ה אחיי ואחיותיי למשפחת השכול, ביום הזה העם כולו מעלה על נס את זכרם של יקירינו שנפלו למען תקומת העם והארץ. היום הזה הוא יום קשה עבורנו. החיבוק החם שאנו זוכים לו מחזק את ידינו, אך אין בו כדי לנחם אותנו על האובדן הקשה. הכאב מפלח את לבנו, היגון חונק אותנו, והגעגועים לעולם אינם מרפים.

ביום הזה עם ישראל מרכין את ראשו מתוך כבוד ומתוך הכרת הטוב. המשורר שלמה סקולסקי היטיב לבטא את המחיר הכבד, הוא כתב בשירו 'ראש פינה': "אֵין כּוֹבְשִׁים אֶת רֹאשׁ הַסֶּלַע - אִם אֵין קֶבֶר בַּמּוֹרָד". הרי זוהי מציאות חיינו בששים ושבע השנים האחרונות, מאז הוקמה מדינת ישראל, ועוד קודם לכן. בשנה האחרונה נתווספו עוד משפחות רבות למשפחת השכול הגדולה, ביניהן משפחות חללי מבצע 'צוק איתן', שבניהן נלחמו למען השבת השקט והביטחון לערי ישראל ויישובי הדרום. ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל אנו זוכרים את גבורת הנופלים שנתנו נפשם למען קיומה וביטחונה של מדינת ישראל.

לצערנו הרב, במזרח התיכון כפי שהוא אנחנו נאלצים להמשיך להילחם על מקומנו, ומקומנו כאן איננו מובן מאליו ללא ההקרבה הזאת. רק בזכות קיר הברזל, שכל לבנה שבו מוחזקת על ידי בנינו ובנותינו מצבא ההגנה לישראל ומאנשי מערכות הביטחון - רק בזכותם אנחנו יכולים להמשיך לחיות כאן את חיינו ולהמשיך לגדל פה את ילדינו ונכדינו. משפחות יקרות, יקירינו שנפלו הם נדבך יסוד מאותו קיר ברזל. אנו מצווים לשמור את זכרם ומורשתם למען הדורות הבאים. יהי זכרם של כל חללי מערכות ישראל ברוך ונצור בלב האומה.

צילום: תקשורת ראש הממשלה  21/04/2015
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » רה"מ למשפחות השכולות: מקומנו כאן איננו מובן מאליו - וידאו