ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
16/4/2021 - יום שישי ד' באייר 5781
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » עבודות לשיפור כבישי סובב כינרת לקראת עונת הרחצה - תמונות

עבודות לשיפור כבישי סובב כינרת לקראת עונת הרחצה - תמונות

משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל משלימים בימים אלה פרויקט עבודות לשיפור כביש 90 ו-92, במספר מקטעים בסובב כינרת, בהשקעה כוללת של כ- 9 מיליון שקלים. כביש סובב כינרת משרת את תושבי הקיבוצים, טבריה והאזור, ובימי הקיץ עם פתיחתה הרשמית של עונת הרחצה ב- 20 באפריל, גם את מאות אלפי המטיילים והנופשים העוברים בכביש בהגיעם לחופי הכינרת ואזור הגולן.

הפרויקט כולל מקטע באורך של כ- 3.6 ק"מ בכביש 92 בין קיבוץ האון למעגן ושני מקטעים בכביש 90 בין צומת מושבת כינרת לכניסה הדרומית לטבריה באורך של כ- 3 ק"מ. מטרת הפרויקט הינה שיפור התוואי, קרצוף האספלט הקיים וריבוד 2 שכבות של אספלט חדש, צבע חדש, התקנת מחזירי אור מסוג "עיני חתול"- אשר פותחו במטרה להדגיש את סימוני הכביש הקונבנציונאליים בתנאי ראות קשים והתקנת מעקות בטיחות מדגם חדש.

בתום השלמת העבודות ייהנו משתמשי הדרך מכביש חדש המאופיין בבטיחות משופרת מבחינת מקדמי החיכוך- פחות רטיבות עקב גשמים או מים, שאינם נשארים על הכביש, בשל אספלט מסוג חדש, הבלטת נראות הצבע וכן מבחינת נוחות הנסיעה על כביש משופר. השלמת העבודות צפויות להסתיים בסוף חודש אפריל 2015, בהתאם לתנאי מזג האוויר.

צילום: חברת נתיבי ישראל  13/04/2015
 © כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
1. טוב מאוד! 13-4-2015 19:21
* מאמן נהיגה
למרות שאני עוסק בשיפור הנהג (מבחינת אחריות מודעות סבלנות ידע ומיומנות) אני מאמין גם בשיפור תשתיות.

האספלט החדש הוא אספלט נקבובי שמתוסף בבזלת. פני השטח הנקבוביים יוצרים פני שטח מחוספסים שמגדילים את החיכוך עם צמיגי הרכב מקטינים את הרעש וכן סופחים מים ולכן לא נשארת שכבת מים עבה על פני הכביש בזמן גשם.

מעקה הבטיחות החדש הוא מעקה סופג אנרגיה מתקדם יותר ממעקה ה-W המקובל ועמודיו תוכננו להתכופף באזור הפגיעה וכך הגדר מתקמטת פנימה עד כמטר וחצי סופגת את עוצמת הפגיעה ואף מחזירה את הרכב למסלולו.

שני דברים שכדאי לשים לב אליהם:

שימוש בצבעים לא מחליקים (כמו תרמופלסטיים) ו/או ערבוב הצבע בתערובת האספלט עצמה.

ריבוד הכביש בלי להגביה את המדרגה בשולי הכביש. אמנם יש גדר ואין סכנת התהפכות משמעותית אך בקטעים שאינם מגודרים המדרגה מקשה על שימוש בשטח הכורכר שמעבר לכביש כאזור מילוט בטוח.
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » עבודות לשיפור כבישי סובב כינרת לקראת עונת הרחצה - תמונות