ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
28/2/2020 - יום שישי ג' באדר תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » אלפי איש בכ-500 'סדרי פסח' ברחבי רוסיה וחצי האי-קרים - צפו

אלפי איש בכ-500 'סדרי פסח' ברחבי רוסיה וחצי האי-קרים - צפו

ברחבי רוסיה הגדולה, ממוסקבה ועד סיביר, וכן בחצי האי-קרים ועד המזרח הרחוק - נערכו השנה כ-500 סדרי פסח ציבוריים, בהם השתתפו אלפים-אלפים של יהודי רוסיה. רק במוסקבה בירת רוסיה, נערכו מעל 150 סדרים ציבוריים, בהם השתתפו אלפי איש מכל גווני הקשת היהודית שבמוסקבה.

הסדר הגדול מביניהם, נערך בהיכל בית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה", ע"י רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א. לקראת תחילת הסדר, הוקראה למשתתפים איגרת הברכה של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ששיגר ערב החג אל לשכת רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר, ובו ציין בין השאר: "אני מברך את יהודי רוסיה לחג הפסח, אחד החגים הגדולים ביותר של הדת היהודית. חג זה מעלה בזכרון את המאורעות של ימי קדם - את שחרורו של עם ישראל מהעבדות, את עלייתו לחזון הנשגב של חירות, של צדק ושל יצירה, אותם ערכים שיש להם גם כיום חשיבות כלל-אנושית. טוב לדעת, שחיי הקהילה היהודית בארצנו מתפתחים והולכים באופן פעיל ביותר – נפתחים בתי כנסת ובתי ספר, פרויקטים של צדקה ופרויקטים חינוכיים... ברכת חג שמח, באיחולי בריאות, אושר ועושר, שגשוג ורווחה. ולדימיר פוטין".

עשרות סדרי פסח ציבוריים נוספים נערכו בבירה: במרכז היהודי מארינה רושצ'ה, במרכז החסד היהודי הסמוך "שערי צדק", במרכז החינוכי הסמוך "בית שווידלער" ובמוסדות הציבוריים הסמוכים לבית הכנסת המרכזי. הסדרים סווגו לפי שפות, גילאים ורמות מתאימות, בכדי להתאים לכל יהודי את הסדר המועדף והמתאים לו. בנוסף לכך, נערכו סדרי פסח בכ-30 בתי חב"ד הפזורים במוסקבה, בכל בתי הכנסת, במרכזים היהודים ואף בתוך כלא "בוטירקסקי", הכלא הוותיק בעולם שפועל ברציפות למעלה ממאתיים וארבעים שנה, ובו נאסרו בשנים הקשות מאות יהודים חסידיים בעוון שמירת והפצת יהדות וחסידות.

לקראת עריכת הסדרים, יצאו מבעוד מועד בניהם הבוגרים של הרבנים ושלוחי חב"ד במוסקבה, אברכי הכולל בבירה, וכ-150 תלמידי ה"ישיבה גדולה" וישיבת ה"מתיבתא" במוסקבה, לערים שונות ברחבי רוסיה, בהם לא קיימים שלוחים במשך כל השנה, כדי לערוך את סדרי הפסח לאלפי היהודים המקומיים.

צילום: מרכז החסד היהודי הסמוך "שערי צדק"  07/04/2015
 


© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » אלפי איש בכ-500 'סדרי פסח' ברחבי רוסיה וחצי האי-קרים - צפו