ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
17/8/2019 - שבת ט"ז באב תשע"ט
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » נתניהו, יעלון, וגנץ בהצהרות משותפות בלשכת רה"מ - תיעוד

נתניהו, יעלון, וגנץ בהצהרות משותפות בלשכת רה"מ - תיעוד

ראש הממשלה בנימין נתניהו: החמאס הוכה קשות, והוא לא קיבל אף לא אחד מהתנאים שהוא הציב להפסקת אש • שר הביטחון משה (בוגי) יעלון: חמאס וארגוני הטרור האחרים ספגו מכה קשה ביותר ב-50 הימים האחרונים. • בני גנץ: צה"ל הוא צבא חזק, הוא צבא מנצח, הוא צבא שפועל נכון, במקומות הנכונים, בשיטות הנכונות ובעוצמות הנכונות.

27/08/2014
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו:

 

ערב טוב,

 

עם כינון הפסקת האש, אני יכול לומר שיש פה הישג צבאי גדול והישג מדיני גדול למדינת ישראל. החמאס הוכה קשות, והוא לא קיבל אף לא אחד מהתנאים שהוא הציב להפסקת אש, אף לא אחד. כראש ממשלת ישראל אני נושא באחריות העליונה לביטחון אזרחי ישראל, וזה מה שהנחה אותי ואת עמיתיי, שר הביטחון משה בוגי יעלון והרמטכ"ל בני גנץ, בכל שלב ושלב מפעולתנו במבצע צוק איתן. אני מנצל את ההזדמנות הזאת להודות לכם על שיתוף הפעולה, על העבודה המשותפת למען ביטחונם של אזרחי ישראל.

 

מהרגע הראשון אנחנו הצבנו יעד ברור: היעד היה לפגוע קשה בחמאס ובארגוני הטרור, ותוך כדי הפגיעה הזאת, להביא לשקט ממושך לכל אזרחי ישראל. אני יכול לומר שהחמאס אכן הוכה קשות. קודם כל, השמדנו את מערך המנהרות ההתקפיות שהוא בנה במשך שנים. אני רוצה להבהיר שאנחנו הכנסנו את הכוח הקרקעי למטרה הזאת. משהושלמה המשימה הזאת, כשדווח לנו על ידי הצבא שהמשימה הזאת הושלמה, אנחנו משכנו את הכוחות אחורה, וזאת כדי למנוע מהחמאס את האפשרות להרג חיילינו או לחטיפת חיילינו, לפציעת חיילינו, מטרות שהוא מאוד ייחל אליהן.

 

המשכנו לתקוף מהאוויר. כאלף ממחבלי האויב נהרגו, זה כולל בכירים, בכירים מאוד בצמרת הפיקוד שלו. השמדנו אלפי רקטות, משגרי רקטות, אמצעי ייצור לרקטות ולנשק אחר, מאגרי תחמושת, עמדות פיקוד ושליטה, מאות עמדות פיקוד, מאות. סיכלנו גם כמובן ניסיונות של החמאס לפגוע בנו מן ים, מן האוויר ומן היבשה - ומעל לכל, סיכלנו באמצעות מערך כיפות ברזל ניסיון של קטל המוני של החמאס באזרחי ישראל. הדבר הזה הושג בין השאר הודות להחלטה שקיבלתי כראש ממשלה בקדנציה הקודמת, לצייד את מדינת ישראל באלפים רבים של מיירטים, שכמובן בלמו את אותה התקפה רצחנית של החמאס וארגוני הטרור האחרים מהאוויר.

 

את הפגיעה שהחמאס ספג עכשיו הוא לא ספג מאז הקמתו, פגיעה קשה מאוד. אני חייב להגיד שהוא גם ספג פגיעה מדינית. תראו, החמאס הציב תנאים מלכתחילה להפסקת אש. אנחנו קיבלנו כבר בימים הראשונים את היוזמה המצרית להפסקת אש ללא תנאים, ללא מגבלת זמן, אבל החמאס הציב תנאים. הוא דרש נמל ימי - לא קיבל; הוא דרש שדה תעופה - הוא לא קיבל; הוא דרש את שחרור אסירי שליט, משוחררי עסקת שליט שהחזרנו לכלא בעקבות רצח שלושת הנערים - הוא לא קיבל את זה; הוא דרש שיהיה תיווך קטארי - הוא לא קיבל את זה; הוא דרש תיווך טורקי - הוא לא קיבל את זה; הוא לא קיבל בעצם שום תנאי. הוא דרש עוד תנאים. הוא דרש את שיקום המוסדות שפירקנו ביהודה ושומרון - הוא לא קיבל; הוא דרש משכורות וכסף מאיתנו - הוא לא קיבל; הוא לא קיבל שום תנאי שהוא הציב.

 

הסכמנו מלכתחילה לעשות דבר אחד - לבצע שיקום הומניטארי של רצועת עזה, כשאמצעי הפיקוח ויכולות הפיקוח הם בידינו. זה כדי למנוע כניסת נשק או חומרים שיכולים לשמש לייצור נשק. לזה תמיד הסכמנו, אבל לא הסכמנו לקבל שום תנאי מהתנאים של החמאס, והעובדה היא שהפסקת האש הזו הושגה ללא התנאים הללו שהוא הציב.

 

בנוסף לכך, אני חושב שהחמאס גם מבודד מדינית. אנחנו קיבלנו לגיטימציה בינלאומית מהקהילה העולמית. קודם כל, קיבלנו חמישים יום לפעולה תקיפה מאוד נגד ארגוני טרור. זה לא דבר של מה בכך. אני חושב שהטמענו גם בקהילה הבינלאומית את העובדה שחמאס,  דאעש ואל-קאעידה, וארגוני הטרור האסלאמיסטים האחרים הם בני אותה משפחה. אנחנו גם הטמענו את ההבנה שהיעד לטווח ארוך הוא פירוז חמאס וארגוני הטרור מנשקם, פירוז הרצועה. כל אלה הם הישגים חשובים, בצד רה-ארגון של כוחות האזוריים במזרח התיכון. השינוי האזורי של הכוחות המתונים במזרח התיכון יוצר אופק מדיני אפשרי למדינת ישראל. אני חושב שהוא טומן בחובו אפשרויות חדשות למדינה שלנו. אנחנו בהחלט ננסה לקדם אפשרויות אלה בצורה אחראית ומפוכחת, כפי שנהגנו עד עכשיו.

 

האם נשיג את היעד שלנו לרגיעה ממושכת - אני חושב שמוקדם עדיין לומר, אבל אני יכול לומר שהפגיעה הקשה בחמאס ובארגוני הטרור, והיכולת שלנו למנוע התעצמות מחודשת שלהם על ידי הבקרה בגבולות - אלה מגדילים את הסיכוי שהיעד הזה יושג.

 

אני יכול גם לומר שהחמאס הופתע משני דברים גדולים. אחד, בימים האחרונים הוא הופתע מעוצמת התגובה שלנו להפרת הפסקת האש האחרונה. הוא חשב שאנחנו ניכנע בסופו של דבר לתנאים שלו - ולא נכנענו. הוא חשב שהוא יתיש אותנו. אתם זוכרים שאני אמרתי לו: 'לא תקבלו התשה, תקבלו הכתשה'. מגדלי הטרור נפלו וראשי הטרור נפגעו, והחמאס הבין שהדרך הזאת כנראה יקרה מאוד. אני מנצל את ההזדמנות הזאת לומר שאם הוא יחדש את הירי, אנחנו לא נסבול טפטופים על שום חלק של מדינת ישראל, ומה שהגבנו עכשיו - נגיב עוד יותר חזק. אנחנו ערוכים לכל אפשרות.

 

הדבר השני שהפתיע את החמאס זה הלכידות המופלאה שלכם אזרחי ישראל. אני חושב שהוא פשוט לא העריך נכונה את הלכידות ועוצמת העם, ואכן זו אחדות מופלאה, מפליאה. אחדות של מתנדבים אזרחים שבאו לעזור לחיילי צה"ל הגיבורים, שלחו חבילות, הלכו בעצמם לכל נקודה ונקודה, של ארגוני ההצלה וארגוני ההתנדבות, מגן דוד אדום וכל שאר הארגונים, והתנועה הקיבוצית שאירחה את תושבי הדרום, וראשי הרשויות שהתנדבו לעשות זאת גם כן, ואזרחים, פשוט אזרחים, שהלכו לכל מקום, לרבות לבתי החולים, לסעוד את חיילינו הפצועים, חיילים גיבורים.

 

החיילים שלנו  מופלאים - אמרתי היום בביקור שעשינו בבסיס חיל האוויר, שר הביטחון, הרמטכ"ל ואני, אמרתי שם לאנשי חיל האוויר, לצוותי האוויר והקרקע, מה שאני אומר לכל חיילי צבא הגנה לישראל: העם כולו חב לכם תודה עמוקה. ההתייצבות שלכם, הגבורה שלכם, המסירות שלכם - כל אלה הכריעו את המערכה, תרמו תרומה עצומה להישג המדיני וההישג הצבאי שאנחנו מצויים בו כרגע.

 

אמר לי אחד החיילים, באחד מהביקורים שלי בדרום: הלוואי, הלוואי שהאחדות הזאת, שנותנת לנו כל כך הרבה כוח כשאנחנו באים להילחם באויב, הלוואי שהאחדות הזאת תישאר גם אחרי שוך הקרבות. ואני אומר- הלוואי, אמן, כי זה נדבך יסוד בחוסן הלאומי שלנו.

 

ובשם כולכם, בשם האחדות הזאת אני מבקש לשלוח איחולי החלמה שלמה ומהירה לכל חיילינו הפצועים, ביקרתי אותם, לא את כולם, אבל כמה שיכולתי, והתרשמתי מעוז רוחם. התרשמתי מהאהבה הגדולה של הציבור אליהם ושל המשפחות שלהם אליהם, של העם אליהם. כל אחד מהם יקר לי, כשם שכל אחד מחיילינו שנפלו יקר לי. והמשפחות שלהם, שאני יודע את גודל האובדן שלהם, אני יודע את עומק כאבם ויגונם, למשפחות שלהם אני מבקש לומר הערב שלוש מלים, שלוש מלים שקראנו לאחרונה בהפטרה מפי ישעיהו הנביא: נחמו, נחמו עמי. ויש במה להתנחם, בעם חזק ומלוכד שעומד כאן על ארצו, ארץ ישראל, ושמאוחד ונחוש להגן על מדינתנו, מדינת ישראל, בתמיכתכם, באחדות המופלאה שלכם. אנחנו פעלנו בדיוק כמו שהבטחנו לאורך כל המבצע - בשיקול דעת ואחריות, מתוך ראייה רחבה כדי להבטיח את ביטחונכם, אזרחי ישראל. שר הביטחון בבקשה.  

 

 

 

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון:

 

ערב טוב,

 

לפני יממה נכנסה לתוקפה הפסקת האש בתום 50 ימי לחימה. מדינת ישראל יצאה למבצע צוק איתן כדי להשיב את השקט והביטחון לאזרחיה, שסובלים במשך שנים ארוכות מירי מרצועת עזה. תושבי דרום הארץ ויישובי עוטף עזה בפרט, נשלחו על ידי ממשלות ישראל למקומות מגוריהם - האחריות על ביטחונם היא שלנו, דרישתם לשקט וביטחון מובנת ומוצדקת.

 

פגשתי בתושבים ובראשי היישובים במהלך המבצע, שוחחתי איתם, גיליתי שוב ושוב גבורה אנושית, מחויבות, מנהיגות, תחושת שליחות, באופן יוצא דופן עבור מי שספגו מטחים כבדים של פצצות מרגמה ורקטות. מדובר באזרחים שסופגים במשך שנים ירי לעבר בתיהם, שמגדלים את ילדיהם תחת צפירת האזעקה, למרבה הצער איבדו בני משפחה, מכרים, שכנים וחברים במהלך המבצע. זו מציאות חיים קשה, והשאלות הקשות שהם מעלים גם עתה נכונות ומוצדקות.

 

 אמרנו מתחילת המבצע שלא נשלים עם מציאות שכזו, ופעלנו באופן נחוש וחסר פשרות - ואם ניאלץ לעשות זאת שוב, נכה בחמאס מכה אף יותר כבדה מזו שהכינו בו במהלך מבצע צוק איתן.

 

חמאס וארגוני הטרור האחרים ספגו מכה קשה ביותר ב-50 הימים האחרונים. למעלה מאלף מחבלים נהרגו, בהם בכירי הזרוע הצבאית כפי שהם קוראים לזה; תשתיות טרור הושמדו; תקפנו והרסנו אמצעי לחימה, משגרים, רקטות, בתי מפקדים ומרכזי פיקוד ושליטה; פגענו ביכולותיהם, בהן מנהרות טרור שנחפרו במשך שנים; החזרנו את חמאס וארגוני הטרור ברצועה שנים אחורה.

 

רצועת עזה אינה נראית היום כפי שנראתה ערב המבצע, ולא בכדי השיח שם ובחמאס הוא שיח של כעס ותסכול, שיח שמדבר על שיקום של עשר שנים לפחות. וכשיתפזר האבק מעל רצועת עזה, יופנו לא מעט שאלות קשות לראשי החמאס בעקבות המכה הקשה, חסרת התקדים, שהנחיתה עליהם ישראל, ובעקבות העובדה שאין להם הישגים.

 

אני מבקש להדגיש, אזרחי ישראל, אל תתייאשו מדברי הרהב של ראשי חמאס. הם נאמרים רגע אחרי יציאתם מהבונקרים התת-קרקעיים, ממקומות מסתור אזרחיים, בהם בתי חולים, בתי ספר ומרפאות שסביבן אזרחים, נשים וילדים כמגן אנושי. גם הם יודעים כי ספגו מכה קשה. גם הם יודעים כי פנו בעל כורחם בנתיב שלא רצו בו. גם הם יודעים כי אם יעזו לאתגר אותנו שוב - המכה שיספגו תהיה קשה עוד יותר.

 

מבצע צוק איתן נוהל בהובלת ראש הממשלה בתבונה, באחריות ובשיקול דעת. טובתם של אזרחי ישראל עמדה לנגד עינינו במהלך ימי הלחימה. גם ברגעים קשים ידענו כי אנו עושים את הדבר הנכון, והוא השבת השקט והביטחון לאזרחי ישראל. גם כשהותקפנו מבית בעת הלחימה, נשכנו שפתיים והמשכנו לנווט לפי מצפן ולא לפי שבשבת הרוחות. ידענו כי אנו מובילים מערכה כדי להשיב את השקט והביטחון לאזרחי ישראל. מי כמונו, שכל חיינו הבוגרים לחמנו ופעלנו למען ביטחונם של אזרחי ישראל, מבינים את חשיבות המשימה ואת גודל האחריות.

 

אנו מתחייבים כי נפיק את הלקחים הנדרשים מהמבצע, כמו אחרי כל מבצע, תוך ידיעה והבנה כי הדרך בה אנו מובילים את מדינת ישראל היא דרך בוגרת, אחראית ושקולה.

 

ידענו במהלך המבצע לזכות בלגיטימציה בינלאומית חשובה. פעלנו בתבונה בכל פעם שהוצעה הפסקת אש, וכך טענו את מצבר הלגיטימציה הבינלאומית. רק הנהגה אחראית מבינה את תמונת המציאות המורכבת, את הצורך בגיבוי בינלאומי, את היכולת להפעיל את הצבא בעוצמות שכאלו, אך עם זאת לזכות במרחב תמרון בינלאומי.

 

איננו משלים את עצמנו. אנו חיים במזרח התיכון, וייתכן כי נצטרך לשוב ולפעול נגד חמאס וארגוני הטרור האחרים. אם נידרש לכך, נכה בהם בעוצמה קטלנית, כפי שהכינו בהם במהלך המבצע.

 

אני שוב מבקש לחבק את משפחות 70 חיילי צה"ל והאזרחים שנפלו במהלך המבצע. הם הגיעו מערים ויישובים, כפרים וקיבוצים, פסיפס מרגש של טובי בנינו, אזרחים אשר בחרו להתגורר בדרום הארץ ובעוטף עזה ושילמו בחייהם על כך שאנו ישראלים.

 

החיילים שנפלו, יצאו למערכה מוצדקת מאין כמותה, והגנו בגופם על מדינת ישראל - הם וחבריהם ששבו הביתה. הם יצאו למערכה אחרי שספגו בביתם, מהוריהם, ערכים שמייצגים את כל הטוב והנאצל שיש בנו. ערכים של נתינה וערבות הדדית ונכונות לחרף את הנפש למען מטרה נעלה.

 

בעת הזו אנו שבים וזוכרים את סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין זכרם לברכה, ומתחייבים כי נעשה הכול כדי להשיבם. ההורים - זהבה והרצל שאול, ושמחה ולאה גולדין ושאר בני המשפחה - אנו נעשה את הכול כדי להביאם לקבר ישראל.  מכאן אני מבקש לשלוח גם איחולי החלמה מהירה לפצועים. ביקרתי רבים מהם במהלך ימי המבצע. פגשתי גם את הוריהם. התרגשתי מהעוצמות האנושיות, מהמלחמה לא רק בשדה הקרב אלא גם ברצון להשתקם ולחזור למסלול חיים של עשייה.

 

זו העת להביע הערכה רבה ותודה גדולה בשם אזרחי ישראל למפקדי וחיילי צה"ל בפיקודו של הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ. במהלך ימי הלחימה שבו ועלו לנגד עינינו גילויי גבורה ואומץ, נחישות ומוסר, ערכים ואמונה בצדקת הדרך. חיילים וחיילות, לוחמים ותומכי לחימה, סדירים ומילואים, התייצבו אל הדגל, הפגינו רמה מבצעית גבוהה, חתרו למגע וביצעו את משימותיהם. פגשתי בהם במהלך ימי המבצע והתרשמתי פעם אחר פעם מהדור הזה, החיילים הללו, ומהמפקדים שהקרינו ביטחון ומקצועיות. אנחנו גאים בכם. מדינת ישראל גאה בכם. יש על מי לסמוך.

 

אני יודע, הרמטכ"ל, שבמהלך ימי הלחימה ספגת לא אחת ביקורת שלטעמי אינה עניינית, אינה הוגנת. כמי שמכיר אותך שנים ארוכות כלוחם ומפקד עתיר זכויות, שאת מרבית שנות חייך הקדשת למען ביטחונה של מדינת ישראל - אני מבקש כאן בשמם של אזרחי ישראל להודות לך על שהובלת את צה"ל בנחישות אך גם באחריות עצומה, אתה עם קציני צה"ל הבכירים.

 

ברצוני להודות גם לעובדי משרד הביטחון אשר במהלך המבצע, לפניו וגם מעתה והלאה תמכו ותומכים בפעילות צה"ל ומערכי העורף. זו גם העת להודות לאנשי שירות הביטחון הכללי, בהובלתו של ראש השירות יורם כהן, אשר עשו לילות כימים כדי לאסוף מודיעין, לעבד אותו ולהעבירו אל הכוחות הלוחמים. איש אינו מזהה אותם, פניהם לא נחשפים, אך האמינו לי: העבודה שעשו ועודם עושים שומרת על חיי כולנו.

 

והערכה אחרונה לאזרחי ישראל. במערכות נגד אויבינו יש צורך בשיקול דעת מדיני, בעוצמה צבאית - אך יותר מכל ביכולת עמידה. השילוב בין שלושת המרכיבים הללו מביא להכרעה לטובתנו כפי שקרה במבצע צוק איתן. כלל החברה הישראלית עמדה איתן במבצע, ואפשרה לנו, להנהגה המדינית ולצה"ל, מרחב פעולה ואורך נשימה, ועל כך אזרחי ישראל הערכה רבה.

 

 

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ:

 

אנחנו נמצאים לאחר חמישים ימי לחימה בזירה הדרומית, שהצטרפו לשבועות של פעילות מבצעית רחבת היקף בפיקוד המרכז, בהשבתם של הבנים שנחטפו ונרצחו. הפעולה בדרום הייתה פעולה מורכבת, בזירה מאוד מורכבת מבחינה מבצעית, מבחינת התשתית האורבנית שבה, מבחינת ההתארגנות של גופי הטרור שבה. היא גם הייתה מאוד מורכבת למיטב שיפוטי מבחינה אסטרטגית והמעטפת המדינית, כפי שהוזכר.

 

במהלך השבועות האחרונים פעלנו בצורה רציפה, מתמשכת, תוך מיצוי יכולות צה"ל שנבנו לאורך שנים, תוך מיצוי היתרונות היחסיים שיש לנו בהגנה, בהתקפה, תוך שילוב נכון ובזמן של פעילות אווירית בצד פעילות יבשתית, פעילות ימית, בשילוב איכותי ביותר של מודיעין, אוויר, יבשה, אש, תמרון, סיוע קרבי, מרכיבים לוגיסטיים, מחזית הלחימה ועד בית החולים והטיפול בחיילים ובמשפחות השכולות - כל זאת בשיתוף עם העורף, עם פיקוד העורף, תוך הישענות גדולה וחשובה על עמידה איתנה של הציבור בכל מקום שבו הוא היה.

 

ההישגים המצטברים והמתמשכים מול חמאס ויתר ארגוני הטרור, על היכולות ההתקפיות שלהם, על הלוחמים שלהם, על התשתיות שלהם, על מרכזי הפיקוד שלהם, על סביבת הלחימה שלהם, היכולת לנטרל גם במחיר כואב פעילות התקפית שלהם ביבשה, או ניסיון באוויר או בים, הביאו בסופו של דבר, לאורך זמן, לכך שפגענו חזק מאוד ביכולות שלהם ושללנו מהם יכולות שנבנו בדי עמל רב לאורך שנים, שלא הצליחו למצות את עצמם, אלא פגשו בחיילי צה"ל שהגנו על יישובי הדרום. כל זה הוביל למיטב שיפוטי לא רק להעמקת הפגיעה בחמאס לאורך שנים, אלא גם להפסקת הלחימה נכון לעת הזו, ללא פשרות אסטרטגיות מצדה של מדינת ישראל.

 

המעשה הצבאי תמך לאורך כל הימים האלו את המעשה המדיני. חמאס יודע זאת, חמאס חש זאת, ולצערי, גם תושבי עזה שנלקחו כבני ערובה בארגון טרור שפועל מתוכם ומושך כמגנט טרור את כוח האש וכוח הלחימה של צה"ל, לאן שצה"ל צריך להגיע ובשיטה שצה"ל חושב שהוא צריך לפעול על פיה.

 

ההישגים הרבים שתוארו גם בפגישות קודמות וגם על ידי רה"מ ושר הביטחון ומעט גם על ידי, לא קרו ללא מחיר וללא מחיר כואב. פצועים רבים, 70 חללים, חיילים כאזרחים, בחזית ובעורף, לוחמים, מבוגרים, ילד קטן - הם מחיר כואב שאנו מכירים בו, אך פנינו היו למשימה, מבטנו היה על המטרות ולשם מיקדנו את המאמצים שלנו.

 

אנחנו מחבקים את המשפחות השכולות, נמשיך לפעול להשבתם של החללים אורון וגולדין, שאנחנו ביחד עם משפחותיהם יום-יום, שעה-שעה, יחידות אוהבות, מפקדים מכירים. אנחנו מעריכים מאוד את העמידה שלהם ונעשה את כל שאפשר להשבתם של הדר גולדין ושאול אורון במהרה לגבולותיהם.


נמשיך לפעול, כלל יחידות צה"ל בשילוב ובשיתוף פעולה עם הארגונים האחרים בעורף, ארגוני החירום, משטרת ישראל, בתוך מרחב הלחימה, ביחד עם שירות הביטחון הכללי, בשיתוף פעולה, כפי שראוי שיהיה גם בהמשך, והיה לטובתנו לאורך כל המערכה, ונמשיך לפעול ככל שיידרש בכל מימד וגם בעתיד בתיאום ובהתאם להנחיות הדרג המדיני לאן שנכון, לאן שצריך ובאופן שבו נכון לפעול.

 

אני מבקש להביע את הערכתי הרבה למפקדי וחיילי צה"ל בכלל המערכים שלחמו ופעלו; להביע הערכה רבה מאוד לציבור בישראל על הגיבוי, על ההתנהלות הנכונה והאחראית מבחינה ביטחונית ועל רוח גב איתנה שנתן ללוחמי צה"ל, נוכח כל משימה שאליה הם נדרשו.

 

וברשותכם, אני מבקש לומר מספר מלים לתושבי עוטף עזה שעמדו בחזית המאבק הזה, לפני שהוא החל, במהלך המבצע, ונמצאים גם כעת בחזית המאוד רגישה הזו: אתם יודעים שאנחנו נמצאים אתכם שעה-שעה, מלווים אתכם לאורך כל התקופה, מכירים מקרוב וחשים בעצמנו את הקושי הרב להתמודד עם אתגר המערכה, ואתם יודעים מאיתנו, בצורה בלתי אמצעית, כמה רבה ההערכה שלנו ושלי ושל יתר מפקדי צה"ל לדרך שלכם ולעמידה שלכם בדרככם.

 

היינו אתכם לאורך כל המערכה, ברגעי קושי, ברגעי כאב, ברגעי עמידה - נמשיך להיות אתכם ועבורכם, ולפעול ככל שיידרש, בכל עוצמה, בכל מימד, בכל צורה, על מנת להגן עליכם גם בעתיד נוכח כל איום שיהיה. ונזכור את הכאב, נכיר אתכם, נוקיר אתכם ונמשיך ונעשה למענכם ככל שרק אפשר.

 

צה"ל הוא צבא חזק, הוא צבא מנצח, הוא צבא שפועל נכון, במקומות הנכונים, בשיטות הנכונות ובעוצמות הנכונות. הוא ימשיך לקיים את השיח שלו בחדרים הנכונים עם הדרג המדיני, להציב את הדילמות, את האפשרויות ואת ההמלצות הנדרשות, ולפעול ככל שניתן להעצמת ההישגים אל מול המטרות כפי שיוגדרו. הוא צבא של העם, הוא פועל בשמו, הוא פועל בשבילו, הוא צבא לומד, הוא צבא מתחקר - וכך נעשה גם עכשיו. נמשיך לתחקר את עצמנו, לשפר את עצמנו, להתאים את עצמנו לאתגרים כפי שאנחנו מוצאים אותם בשטח, ונמשיך לפעול בזירה הדרומית ככל שיידרש, ובכל זירה אחרת, כפי שאפשר תתפתח.

 

תודה רבה לכם.© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » נתניהו, יעלון, וגנץ בהצהרות משותפות בלשכת רה"מ - תיעוד