ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
13/7/2020 - יום שני כ"א בתמוז תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » רקמות שהוצגו תוך ביזוי כבוד המת בתערוכה הובאו לקבורה - צפו

רקמות שהוצגו תוך ביזוי כבוד המת בתערוכה הובאו לקבורה - צפו

הודות לפעילותו העיקשת והמאומצת של ארגון זק"א תל אביב הובאו לקבורה תאים ורקמות גופות שהוצגו בתערוכה שהתקיימה בתל אביב. באחרונה התקיימה בתל אביב תערוכה בשם "הלה – תצורות של קיום אנושי" בה הוצגו עבודות אמנות לצד פרויקטים מתחום המדע והתעשייה, תוך שימוש בתאים ורקמות שנלקחו מגופות נפטרים, תוך בזיון כבוד המת.

התערוכה הוצגה "בפקולטה לאמנות "מדרשה" של המכללה האקדמית בית ברל, ברחוב הירקון בתל אביב. מבירור שערכו בזק"א תל אביב עלה כי אין מדובר במחקר רפואי המסוגל להביא לפריצת דרך לטובת האנושות, אלא מדובר במחקרים תאורטיים מתוך כפירה ואמונות טפלות שחיבר יחדיו פילוסופיים ומדענים שערכו רבי שיח בנושא וללא שום תועלת מעשית. עם היוודע דבר התערוכה יצרו ראשי ארגון זק"א תל אביב קשר עם אוצר התערוכה דניאל לנדאו ודרשו ממנו להביא את הרקמות לקבורה ולהפסיק את ביזוי כבוד המת בהצגתם של הרקמות תוך שימוש ציני בהם לצרכים של מחקרים פילוסופיים. לאחר שהושגו ההבנות ולאחר סיכום מוקדם הגיעו מתנדבי זק"א בפיקודם של מפקד בסיס ב"ב יעקב שילר ואחראי מתנדבים שמואל קלמן, למקום התערוכה, ואספו את הרקמות מתוך המבחנות בהם הוצגו והביאום לקבורה בכבוד בבית עלמין ירקון.

"על מנת למנוע ביזוי המתים יש לעמוד על המשמר ולפקוח שבע עיניים" אומר מנכ"ל זק"א תל אביב ר' צבי חסיד "אני שמח שהצלחנו להביא לקבורה את הרקמות ומקווה שלא נאלץ להיתקל במקרים דומים".

צילום: דוברות זק"א תל אביב  30/06/2014
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » רקמות שהוצגו תוך ביזוי כבוד המת בתערוכה הובאו לקבורה - צפו