ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
3/8/2020 - יום שני י"ג באב תש"פ
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » איחוד הצלה: ערנות והקפדה על כללי הבטיחות בחגיגות ל"ג בעומר

איחוד הצלה: ערנות והקפדה על כללי הבטיחות בחגיגות ל"ג בעומר

כ-15 אלף איש שהו השבת בסמוך לציון הרשב"י במירון לקראת ל"ג בעומר שהחל הערב, השבת עברה ללא אירועים חריגים. מדוברות איחוד הצלה נמסר: "מפתיחת מבצע האבטחה הגדול של איחוד הצלה במירון טופלו עד לצאת השבת 68 מקרים רפואיים, מרבית הנפגעים טופלו במרפאת איחוד הצלה בשיתוף מאוחדת, רופאים פרמדיקים וחובשים המתנדבים באיחוד הצלה פעלו בכוננות מוגברת,

 

יצוין כי מבצע האבטחה יימשך עד לסיום אירועי ל"ג בעומר במשמרות סביב השעון". 
יצויין כי כהפקת לקחים מאירועי האבטחה בשנים עברו הוחלט באיחוד הצלה על מהלך שיסייע לרבבות העולים למירון. שלטים הוצבו ב-50 איזורים שונים ברחבי מירון וציון הרשב"י עם מספרים מ-1 עד 50 ובמקרה חירום הציבור נקרא לציין את המספר הקרוב למיקומו ואז כלל צוותי החירום וההצלה יגיעו במהירות המרבית למיקום המדויק. באיחוד הצלה מציינים כי כידוע רבבות העולים למירון אינם מכירים את המושב וקשה לאזרחים לתת את מיקומם בעת חירום מה שגרם בשנים עברו לעיכוב בהגעת כוחות החירום.
המפה עם חלוקת מירון למספרים לפי אזורים הועברה לכל גופי החירום וההצלה במירון, ולכן בעת חירום או כל בקשה לסיוע רפואי חשוב לציין את מספר השלט הסמוך, ומוקדני החירום יוכלו לנתב את הכוננים וצוותי הביטחון למיקום המדויק במהירות המרבית.
זאב קשש יו"ר איחוד הצלה מסר בצאת השבת: "בחסדי שמים עד כה מבצע האבטחה עבר ללא אירועים חריגים, שלטי ההכוונה לפי מספרים סייעו להגעה מהירה של החובשים, לפי הפניות שהתקבלו עד כה הוכח כי המהלך של חלוקת מירון למספרים לפי אזורים מסייעת להצלת חיים במהירות המרבית". 
לאור אסונות העבר ותאונות קשות שהתרחשו בשנים עברו בכבישים, בהם נהרגו ונפצעו מתפללים ששבו לבתיהם ממירון או שהיו בדרכם למירון, קוראים באגף ההסברה של "איחוד הצלה" לנקוט במשנה זהירות, כדי לשמור על בטיחותם של ההמונים שיסעו וישובו בשלום.
 
שרגא הופמן סמנכ"ל "איחוד הצלה" מסר: "מידי שנה לצערנו אנו עדים לתאונות דרכים קשות הנגרמות כתוצאה מעייפות הנהגים השבים לביתם ממירון. די בשנייה אחת של עצימת עיניים חלילה בעת הנהיגה, על מנת לגרום לתאונה קטלנית. לכן, על הנהגים לצאת לדרך רק לאחר מנוחה, ובמקרה של עייפות יש לעצור בצד הדרך להתרעננות. אסור לקחת סיכונים מיותרים".
 
עוד הוסיף הופמן ואמר,"חובת הזהירות מתעצמת שבעתיים בשעות הלילה, משום שתנאי הראות חלשים יותר ודורשים מאמץ רב יותר מהנהג. "אם הנהג קצת עייף, הרבה יותר קשה לו להתאמץ ונהיגה כזו מסוכנת לכל נוסעי הרכב ולנהגים האחרים בכביש"
 
זכרו: "ערנות והקפדה על כללי הבטיחות בחגיגות ל"ג בעומר – מונעים אסון!".

 

 

צילום: דוברות איחוד הצלה  17/05/2014
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » איחוד הצלה: ערנות והקפדה על כללי הבטיחות בחגיגות ל"ג בעומר